Beschrijuing Don bei Soponsche geineer (geiDijzigd model flrisobo ID, '05) en non de doormee ooereen- komende karabijn Daar waar in deze beschrijving gesproken wordt van: bo ven-, onder-, rechter-, linker-, vóór of achterzijde wordt het wapen met gesloten grendel 2) in den aanslag ondersteld. Alleen de benamingen boven- en onderband maken hierop een uitzondering. HET GEWEER. Het geweer is een repeteergeweer, kaliber 6,5 mM., voor zien van een sabelbajonet. Het magazijn, dat zich onder het staartstuk bevindt, kan 5 patronen bevattendaar die patro nen niet recht boven elkander komen te liggen, maar beur telings links en rechts als bij het Mausersysteem, steekt het magazijn niet buiten de lade uit. Het vizier is een raamvizier, dat op den loop rust, maar bij gebruik opgeslagen wordt en dan verticaal komt te staan de daarop voorkomende verdeelingen loopen van 4 tot en met 24. De trekkerinrichting heeft 2 drukpunten. Hoewel de grendel anders is samengesteld dan bij ons ge weer M.95, heeft de sluiting van den loop plaats met gren delsluiting op overeenkomstige wijze als bij laatstgenoemd vuurwapendaar de steunnokken van den geleider echter geen schuine vlakken hebben, moet vrij veel kracht worden aangewend om den grendelknop naar rechts te bewegen. Het geladen geweer kan op „veilig" worden gesteld. (met S platen.) (1) Deze vuurwapenen werden door tusschenkomst van den militairen attaché door het Japansche Ministerie van Oorlog aan het Indische leger aangeboden. De beschrijving werd aan de Geweermakersschool vervaardigd. De ombewa- pening met deze wapenen schijnt nog niet voltooid te zijn. Red. (2) De grendelknop naar rechts. Bij de beschrijving van den geleider is hier van afgeweken.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 66