maar op het plaatje en op den steun, en is er speling tusschen loop en lade. Die speling is echter zoo gering dat de bedoe ling wel niet zal zijn geweest aldus luchtafkoeling te ver krijgen; vermoedelijk is het doel het verkolen van de lade, door den warm geworden loop, te voorkomen. e. de Koker voor den tap van het magazijn. f. de Koker voor de kruisschroef Deze onderdeelen vereischen geen nadere toelichting. g. de Kordonplaat met onder kordonbeug el. (Zie Fig 1 op de platen I en IV, benevens Fig 19 op plaat V). Dit onderdeel komt overeen met het gelijknamige deel bij ons geweer M. 95. h. de Kolfplaat met 2 schroeven. (Zie Fig 19 op plaat VI). De kolfplaat komt overeen met die van ons geweer M, 95 alleen is de lip, waarmede die plaat om de kolf grijpt, bij het Japansche geweer veel grooter. Zijn bij ons geweer de beide schroeven in de eigenlijke kolfplaat aangebracht, bij het Japansche geweer gaat een van die schroeven door ge noemde lip. i. de Magazijns- de Kruis- en de Staartschroef. (Zie Fig 26, 27 en 28 op plaat V). De magazijnschroef verbindt magazijn, lade en staartstuk; de kruisschroef verbindt magazijn met staart, lade en staartstuk met staart; de staartschroef verbindt beide staarten en de lade. BAJONET. (Zie Fig 1 op de platen I, III en IV, benevens de Fig 15 en 16 op de platen V en VI). De bajonet is een sabelbajonet en bestaat uit de volgende onderdeelen a. de eigenlijke klingdeze heeft aan weerszijden over bijna de geheele lengte een bloedgeul, en is niet gebruineerd; 694 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 76