b. de stootplaat met gat en krul als bij ons geweer M. 95 e. de angeldeze heeft over de geheele lengte van het gevest ongeveer dezelfde breedte als de eigenlijke kling, maar is bijgewerkt volgens het beloop van dat gevest, hetwelk daar het een sabelbajonet is niet recht loopt als bij de bajonet van ons geweer M. 95. De angel heeft aan de rugzijde dezelfde breedte als de rug van de eigenlijke kling, en loopt, evenals deze, naar de andere zijde (het scherp van de kling) iets smaller toe. De angel eindigt in een knop evenals bij ons geweer M. 95 en heeft dezelfde palinrichting als dit, om de bajonet aan het haft van den bovenhand te kunnen bevestigen. De bajonet is dus, evenals bij ons geweer M. 95, op 2 plaatsen aan het geweer verbonden, en wel le. met het gat van de stootplaat om den loop; 2e. met de palinrichting aan den bovenhand. Is echter bij ons geweer de bajonet op den bovenhand ge plaatst, bij het Japansche geweer is zij daar tegen aan (aan de onderzijde) bevestigd. d. de 2 halve grependie niet met klinknagels en klinkoo- gen, maar met 2 schroeven en 4 plaatjes zijn bevestigd; dit heeft het voordeel dat de grepen, voor het verrichten van herstellingen, kunnen worden afgenomen zonder ze te bescha digen, terwijl bij onze bajonet het afnemen van de grepen altijd met verlies van die deelen gepaaid gaat. De scheede is vervaardigd van staalplaat, heeft inwendig een veer om de bajonet vast te klemmen, en uitwendig (bij de opening) een rondgaanden band met oog, ter bevestiging aan den gordel. ONTLAADSTOK. Zie (Fig 17 op plaat Y). De stalen ontlaadstok is aan het eene uiteinde voorzien van schroefdraad ter bevestiging van den wisscher, en heeft aan het andere uiteinde een sleuf voor den poetslap. Dicht bij die sleuf komen twee verhoogingen voor; de bo- venbandveer pakt in de gleuf, tusschen die verhoogingen ge legen, en belet aldus het uitvallen van den ontlaadstok. De ontlaadstok is zoo lang dat één exemplaar voldoende is INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 695 I. M. T. 47.

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 77