De haan wordt met de palm van de rechterhand zoo ver mogelijk en zoodanig in de slagpin gedrukt dat de nok op zijn tap zich beweegt langs den, naar den man toegekeerd.en, rand van de diepste insnijding; daarna draait men den haan een kwart slag naar zich toe en laat hem vervolgens los, waar 1 tij de slagveer, die eerst sterk gespannen was, zich weder een weinig ontspant. Het uiteennemen van den grendel geschiedt in omgekeerde volgorde. MANTEL. (Zie Fig 2 op plaat I en Fig 35 op plaat VI, vergelijk de grendels in de Fig 1 en 2 op plaat II). De mantel is van staalplaat vervaardigd, is gebruineerd en heeft den vorm van een halven cylinder; aan het achtereinde is een opening aangebracht tot doorlating van den grendel- knop; de onderkanten zijn omgebogen en vormen richels die in de gleuven van het staartstuk passen; eveneens is het achtervlak omgebogen, waardoor belet wordt dat hij te ver naar voren wordt geschoven; is de mantel goed geplaatst, dan reikt hij tot bijna aan de beide gaskanalen boven in het staartstuk. De mantel dient om den grendel, die niet gebruineerd is, minder zichtbaar te doen zijn en te beschermen tegen regen en indringing van vuil. MAGAZIJN. (Zie de Fig 22 en 31 op de platen V en VI). Het magazijn bestaat uit de volgende onderdeelen: a. het eigenlijke magazijn b. de staart van het magazijn c. de bodem d. de aanbrengerveer e. de aanbrenger. a. Hei eigenlijke Magazijn. Het eigenlijke magazijn, dat geheel in de lade is opgeslo ten, bestaat uit de kast voor de patronen en een onderplaat. 700 INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 82