Be losse patroon. Deze bestaat uit: le. als boven; 2e. als boven; 3e. een lading van 1 gram gekorreld kruit (rood van kleur); 4e. een papieren hollen kogel. Be patroon voor kamerschietoefeningen. Deze bestaat uit: le. als boven; 2e. als boven 3e. een aanvuurlading van zwart kruit en een zeer kleine eigenlijke lading (vermoedelijk schietkatoen), opgeslo ten in een houten kokertje; 4e. rond looden kogeltje (Ml. 0,0066). De patronen worden bij 5 stuks in een patroonhouder geborgen. (Zie Fig 12 op plaat III en de Fig 9, 10 en 11 op plaat IV). De Mg. patroonhouder heeft aan de binnenzijde in de op staande wanden een groef, waarin de patroonranden pakken die randen worden verder door een St. veer vastgeklemd. Om den patroonhouder te vullen, worden de patronen één voor één, aan een der uiteinden van den houder, met den rand in de groef gestoken en daarna naar het andere uiteinde geschoven. Om het geweer te laden, wordt de gevulde houder, met de punten van de kogels naar voren, verticaal in zijn insnijding in het staartstuk gezettwee nokjes ter weerszijden van den houder beletten het te ver doorzakken; door daarna meteen vinger boven op de horizontaal liggende patronen te drukken, vallen deze in goede orde in het magazijn boven op den aan brenger; de bovenste patroon komt (evenals de aanbrenger bij een ledig magazijn, zie sub ete liggen onder den omgebogen rand van den bak van het staartstuk, daardoor worden de patronen verhinderd naar boven uit het geweer te springen. Men kan den ledigen houder met de hand verwijderen, maar noodig is dit niet, daar hij, bij het sluiten van den grendel, van zelf uitvalt. INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 703

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 85