INDISCH MILITAIR TIJDSCHRIFT 717 commandant; één compagnie als ondersteuningstroep onder den aan voerder van het löe Regiment; drie compagnieën als reserve onder een brigade-generaal en geplaatst in eene sloot 1350 M. van het dorp verwijderd. De colonne marcheerde af in de formatie als bijgaande schets aangeeft. Ondersten- ningstroep. San-tai-tsz. De twee groepen be stemd voor den aanval bewogen zich in liniën van compagnieën in compagnies colonnes, op 50 M. voorafgegaan door eenige sectiën in ver spreide orde. Tusschen de groepen was een in terval van 50 M. waar in 10 verbindingsrotten, en de afstand tusschen de liniën der compag nies-colonnes was 20 M. De ondersteuningstroep volgde in de tusschen- ruimte der aanvalsgroe pen De uiterste Rus sische posten werden ontmoet op 50 M. van het dorp, toen tegen de orders in, de sectiën in verspreide orde het vuur openden. De geheele aanvalscolonne attakeerde tegelijk, zonder te trachten zich te ontwikkelen en na eene korte worsteling, was Santaitsz genomen, terwijl de Japanners nog een 500 M. vervolgden. Op den 6en Maart, gedurende den aanval van het 2" Japansche Legerkorps op de linie van versterkte dorpen, ongeveer 7 mijlen ten Zuid-Westen van Moekden gelegen, bevond zich een deel vau de 8e Divisie in een eenigszins moeilijk geval. Gedurende den dag bereikte de linker colonne van de 8e Divisie Ninkuantun, een gehucht op omstreeks 1200 M. van de Russische stelling, die bestond uit een reeks van versterkte dorpen, verbonden door loopgraven. Men kwam nu tot de ontdekking, dat het te doorloo- pen terrein zoo open was, en zóo ontbloot van dekking, dat van verdere pogingen om vooruit te komen werd afgezien en tot een nachtaanval werd besloten op het dorp Yangshihtun en op eene redoute omstreeks 200 M. daarvoor. In de schemering werd eene aanvalscolonne van 3 bataljons, allen uitgelezen manschappen, met 16 handmortieren verzameld in 5 colonnes, gedekt en op 1000 M. Noord van Ninkuantun. (Zie schets 1 v/d bijlage.) Kort voor 2 uur v.m., het voor den aanval vastgestelde uur, werden

Indisch Militair Tijdschrift | 1911 | | pagina 99