Jan, 1912.] Forthonden. koop wezen. Minstens 100 gulden voor een beetje hond. Een coryphee als Breston is voor geen f 1000 te koop. x) Dan nog de risico of zoo'n hond in leven blijft, en of hij in af- africhting gehouden kan worden, dat kon wel eens geld kosten Bij aanschaffing van honden uit Europa moet men alleen nemen honden van bekende afstamming, liefst van ouders die goed gedresseerde politiehonden waren, terwijl men om trent de voorouders zooveel mogelijk inlichtingen moet in winnen. Dit met het oog op eventuëele fokkerij met de aan gekochte dieren. Voor geïmporteerde honden reken ik ongeveer een jaar voor algeheele acclimatisatie. Dit wil natuurlijk niet zeggen, dat zij gedurende een jaar niets kunnen presteeren, doch dat zij met de grootste zorgvuldigheid moeten worden gade geslagen, opgepast, gewend aam de nieuwe indrukken en in herdressuur moeten worden genomen, als zij reeds gedres seerd waren. Men koestere in den aanvang zijn verwachtingen dan ook niet te hoog. Ad b. Nu en dan kan men van particulieren in Indiener goede honden koopen. Ik had persoonlijk het genoegen een paar werkelijk goede rashonden ten behoeve van de forten aan te koopen, waaronder een Airedale-terrier van uitstekende afstamming. Ik ben overtuigd nog talrijke andere goede exemplaren te kunnen vinden. Ook de Dobermann-pinscher zal zijn weg naar de planters in Indië wel vinden. Ik geloof dat deze wijze van aanschaffing in vele opzichten aanbeveling verdient. Voor zoover ik er ondervinding van heb, worden geen buitensporige prijzen gevraagd. Menig plan ter importeert uitstekende honden zonder kosten te ontzien. In den regel kan een rashond in Indië wel aardig worden verkocht; het gouvernement zal intusschen een graag geziene klant zijn, die den kennel van den fokker „lakoe" maakt. De particuliere fokkerij, als men daarvan in Indië mag spreken, 14 1) Als de eigenaar dit bod liad aangenomen, zou Breston zijn kunsten in Indië hebben vertoond. Het doet mij genoegen, dat het dier in patria blijft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 20