Jan. 1912.] waarschuwe de onderwijzer vóór hij „Af'commandeert, met: „Korrel recht op het oog af". Na de beweging van Zet Af moet de korrel steeds op dezelfde plaats blijven; velen laten hem zakken tijdens de laadbeweging. Wordt een fout herhaaldelijk begaan, dan waarschuwe de onderwijzer vóór hij het Comm. voor die beweging doet„denk alleen aan hij waarschuwe aldus 3 malen achter elkander en dwingt aldus den leerling alleen aan die ééne fout te denken. In den regel marcheert de zaak voor de 4e maal goed, ook zonder waarschuwing en blijft goed. In den aanvang moet de aanslag ook niet te vlug geschieden eerst langzamerhand moet de grootste snelheid toegepast worden, waartoe de leerling in staat is. Heeft men op die wijze eenige dagen geoefend, dan kan in den regel ook de le aanslag onmiddellijk op commando geschieden. Achterlijken late men steeds van te voren nog op gemakkelijke wijze in den aanslag komen, om de goede houding nog eens te voelen. De staande houding. In de st. houding is als normaal houding van vaardig voorgeschreven, dat de linker-bovenarm, steunt tegen het lichaam. Men laten zich niet verleiden, deze steun van den arm tegen het lichaam onnoodig te vinden door de gedachte, hoe verder de man den arm naar voren houdt, hoe eerder hij zijn schot kan afgeven. Een houding, waarbij de arm niet steunt tegen het lichaam, is een kunstmatige en zal in het gevecht, hoe zorgvuldig ook aangeleerd, plaats maken voor de gemakkelijke steunhouding. Het streven, om spoediger gereed te zijn met het afgeven van het schot, ligt ook volstrekt niet in de bedoeling van de methode Fabius. (Zie het hoofd van dit artikel). De knielende houding. In de kn. houding moet de kolf van het geweer vol tegen het dijbeen rusten. Plaatst men het rechterdijbeen in een richting, die een hoek van 90» maakt met het schootsvlak, dan is 't niet altijd mogelijk de kolf stevig tegen het dijbeen 56 SCHIETOPLEIDING.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 62