Van Vreemde Legers. [Jan. 1912. üereenigde Staten nan Amerika. üers ter king Dan kei Panamakanaal. 91 Voor de versterking van het Panamakanaal is de som van 600.000 pond toegetaan, de werken zouden in Augustus worden begonnen. De verdedigingswerken zijn zoodanig ontworpen, dat zij niet alleen een directe beveiliging vormen voor de kanaalwerken, maar dat zij tevens een vijand beletten zoo dicht te naderen, dat zjj de ontwikke ling van een het kanaal verlatende vloot zouden kunnen beletten. De voornaamste werken liggen natuurlijk aan den kant van de Stille- Zuidzee. Het aanvankelijke plan om de Galapagos eilanden te be zigen, die op 120 mijlen' van de Westkust van Zuid-Amerika liggen, heeft men laten vallen (deze eilanden zouden voor den tijd van 99 jaar van Equador, waaraan ze toebehooren, worden gepacht voor de som vau 8.333.333 pond). Het denkb. eld om de eilandjes Naos, Perico en Flamenco te versterken heeft men ook laten vareu wegens de geringe strategische beteekenis ervan; inplaats daarvan zullen belangijke forten worden gebouwd op de eilanden laboga en 'laboguilla, die voor den ingang van het kanaal aan de Stille Zuidzee liggen. Deze werken zullen worden bewapend met acht 30 cM. kanonnen en twaalf 24 cM's, benevens vierentwintig 30 cM. mortieren. De Pearl eilanden, die ongeveer 70 mijlen ten Zuiden van Panama liggen, worden niet versterkt, aangezien een vijand van daar uit niet direct den ingang van het kanaal kan bedreigen, daar ze te dicht prop liggen om als operatiebasis voor zijn vloot te dienen, evenzoo worden werken gebouwd op het vaste land, n. 1. op den Anconheuvel en aan de andere zijde beneden de Cerro San JuaD. Aan de zijde van den Atlantischen Oceaan bezit men reeds sterke steunpunten in Cuba en Porto Rico, men is daarom van plan alleen werken te bouwen tusschen Punta Brujas en Punta del Torro, met de bedoeling de Limon Bav te beschermen en den ingang van het kanaal. De meest kwetsbare punten bij een aanval door een landingsdivisie zijn de drie groote sluizen, n 1. de beroemde Gatunsluizen aan de Atlantische zijde, de Pedro Miguel en de Mirafloressluizen aan den Pacific kant. De laatste zijn slechts 6 mijlen van de kust verwijderd. Aangezien de verovering van deze sluizen gelijk staat met de verstop ping0 van het kanaal, wordt voorgesteld ze te omringen met een kring van moderne landforten. De Mirafiores en de Pedro Miguel sluizen zijn in heuvelachtig terrein gelegen, waarvan de verdediging niet moeilijk is. D Gatunsluizen zullen worden verdi-digd door forten op den Gatun- heuvel aan de eene zijde en door werken nabij Mount Hopo Reservoir, boven Colon, aan de andere. Journal Royal United Service Institution Oct. '11.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 97