Richtkijkers uoor mitrailleurs. met plaat 1 Eindelijk zal ons leger dan in het bezit komen van het noodige aantal mitrailleurs van een en hetzelfde systeem, waardoor een aanzienlijke verhooging van onze weerkracht wordt bereikt. Indien het oorspronkelijke plan blijft gehand haafd, komt voor de invoering, eerst de vestingartillerie aan de beurt en het volgend jaar1) de infanterie. Wel is de ves tingartillerie reeds in het bezit van tal van mitrailleurs, maar deze zijn van zoo onderscheidene stelsels en voor het mee- rendeel zoo versleten, (Gardner, Hotchkiss, Skoda, Maxim, Schwarzlose) dat men het beste doet met er niet over te spreken. De te verwachten nieuwe aanvoer zal dus recht welkom zijn, al zal deze niet bestaan uit Maxims, welke bij herhaalde, serieuze proeven in Indië immer beter bleken dan de thans door het departement van Koloniën bestelde Schwarzloses, en al zijn de verbeteringen, welke laatstelijk op verzoek van dat departement daaraan zijn aangebracht, niet bij den troep beproefd. Maar nu ook weg met den ouden rommel, die de oefening van den troep zoo ernstig heeft belemmerd, en het vertrouwen in deze nieuwe wapensoort niet minder ernstig heeft geschaad Bij de intrede van het nieuwe wapen in ons leger past het na te gaan, of het nu ook uitgerust is met alle nieuwe vin dingen der moderne wapentechniek, en dan valt het ons op, dat daarbij nog steeds wordt gericht op de oude, voorvader lijke manier over opzet en korrel, terwijl het nieuwere geschut van diezelfde vestingartillerie zonder uitzondering wordt voor zien van kijkers. In verband hiermede trof ons een bericht in de „Allgemeine Armee-Korrespondenz", waarin vermeld werd, 135 m 1) III 1912. Red.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 25