Richtkijkers voor mitrailleurs. Febr. 1912.] van den vurenden mitrailleur het oog niet zonder gevaar tegen den oogdop zou kunnen houden en er dus van een onafgebroken waarnemen van het voorterrein weinig zal komen, zij het volgend geruststellend antwoord der firma medegedeeld: „Nach den bisherigen Frfahrungen genügt die Gummimuschel zum Schutz gegen das Stossen des Maehi- nengewehres." Het aanbrengen van het bovengenoemde draagstuk aan den mitrailleur bij vervanging van opzet en korrel door de kijkerinrichting is, blijkens de door de firma uitgegeven hand leiding, heel gemakkelijk plaatselijk door een bankwerker, smid of een geweermaker onder toezicht van een officier uit te voeren. Bovendien heeft de constructeur van den kijker door een eenvoudige excenter-inrichting daaraan nog verbe tering van een eventueel foutief aangebracht draagstuk mo gelijk gemaakt; de optische as is nl. verstelbaar. Uit het bovenstaande blijkt hoe weinig samengesteld de kijkerrichtmethode is. Het gebruik van richtkijkers bij mi trailleurs moet een ieder toelachen, die een oogenblik over weegt, welke voordeelen daarmede te behalen zijn, vooral bij dit wapen met zijne bijzondere toepassingen op het oor logsveld. Eene oppervlakkige beproeving reeds is voldoende om onze aanvankelijke ingenomenheid te versterken. En waar het hier een nieuw wapen geldt, dat ingevoerd staat te worden, achten wij het van werkelijk belang, te trachten het van stonde af aan zoo up to-date mogelijk te houden. Hiervoor is dadelijk beproeving van mitrailleurkijkers noodig, om zoo mogelijk de zooveel geoefendheid eischende en zoo weinig resultaten gevende richtmethode met opzet en kor rel te vervangen, ten minste tot uitzondering te maken. J. de Boer. Maj. cler Art. 138

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 28