Het militair tarief no. 24. [Febr. 1912. daalde. Vandaar dat het tarief onduidelijk werd en voor velen nog is. Het is toch immers niet voldoende, dat het personeel der militaire administratie het tarief vrij alge meen begrijpt, maar het moet gemakkelijk gelezen en begre pen kunnen worden door Compagnies-Commandanten, ser geant-majoors en fouriers, die er in de eerste plaats bemoei enis mede hebben. Is voor hen het tarief gemakkelijk te begrijpen, dan worden vele administratieve fouten voorkomen. Bovendien is het ook gewenscht, dat de soldaat zelve den weg erin vinden kan, ter voorkoming van onnoodige reclames. Waar nu in Nederland het systeem van verstrekking der kleeding in geld bestaat, komt het mij niet ondienstig voor dat sijsteem eens nader te beschouwen, met dien verstande dat alleen zal worden nagegaan wat voor vrijwilligers be paald is. Door den korten dienst onder de wapenen van het overige gedeelte van het Leger was men genoodzaakt voor Militie en Landweer andere voorschr.ften uit te vaardigen, voorkomende in „Bepalingen betreffende de verstrekking, de bewaring, het onderhoud en de inlevering van kleeding- en uitrustingstukken ten behoeve van de Militie en van de Landweer" (Behoort bij de Beschikking van den Minister van Oorlog van I September 1909 VI Afd. No. 373). 141 Bepalingen in Nederland voor de kleeding en uitrusting van onderofficieren en soldaten. Voor ieder onderofficier en soldaat wordt een uitrusting- en reserverekening aangehouden, dienende tevens tot eenige en algemeene rekening met den belanghebbende, Daarin worden geboekt alle kosten van eerste en verdere verstrekking, van wijziging en van onderhoud van kleeding en uitrusting, voorts: a) opgelegde vergoeding voor het beschadigen, vervreemden, verliezen, zoek of onbruikbaar maken van voorwerpen van wapening, ledergoed, paar- detuig, nachtleger, kazerneering of andere Rijksgoederen of Rijksgelden b) ontvangst van dienst- en exercitiereglementen en voorschriften voor lj IrTextenso zijn de Nederlandsehe bepalingen te vinden in a) Het Reglement van Administratie bij de Landmacht van het Koninkrijk der Nederlanden, vastgesteld bij K. B. van 7 Februari 1886 No. 14 b) De Voorschriften tot uitvoering van het Reglement van Administratie bij de Landmacht enz. (Beschikking van den Minister van Oorlog van I Octo ber 1887, VI Afdeeling No. I). c) enz. Z O.Z.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 31