Het militair tarief no. 24. Febr. 1912.] Wanneer ik mij niet vergis, is men jaren doende geweest met het ontwerpen van een nieuw tarief 24, zij het ook dat daaraan niet voortdurend is gewerkt. Zoo werd in 1905 de vraag overwogen, of een toepassing van het systeem, als in Nederland werkend, niet mogelijk zou wezen. Deze vraag moet ontkennend beantwoord zijn met het oog op den groo- ten administratieven omslag, die eene dergelijke toepassing met zich zou voeren. En dat is ook geenszins te verwonderen. In Nederland blijft de soldaat bij de compagnie, waarbij hij is ingedeeld; slechts hoogst zelden wordt hij overge plaatst, iets wat in Indië daarentegen regel is Het houden der z. g. driemaandelijksche kleedingtaxatie's zou daardoor al leen al buitengewone moeielijkheden opleveren. 144 men die, waarop ze zouden geschat worden, zoo ze in de magazijnen wer den ingeleverd. Dit laatste kan alleen geschieden naar den maatstaf van nieuw de prijs- lijstwaarde, goed 2 3 der prijslijstwaarde en bruikbaar= 1 3 der prijs- lijstwaarde. De dagelijksche korting op de soldij bedraagt voor een korporaalf 0,06 voor een minder militair0,03 Voorts kan de soldaat nog onverschillig of hij in zijn uitrusting- en reserverekening te goed heeft of schuldig is onderworpen worden aan een inhouding, welke, c. q. met inbegrip der gewone korting, de helft bedraagt zijner soldij. Dit geschiedt voornamelijk bij vervreemding, verliezing, zoek of onbruik baar maken, verwaarloozing of beschadiging van aan hem verstrekte klee ding- en uitrustingstukken of aan het Rijk toebehoorende voorwerpen van wapening, ledergoed, paardentuig, nachtleger, kazerneering of andere goede ren en gelden. De korting wordt dan toegepast totdat de schuld vereffend is. Het te goed in de uitrusting- en reserverekening van een onderofficier of soldaat kan worden uitbetaald 1) Bij het verlaten van den dienst enz., 2) Bij het aangaan van een nieuwe dienstverbintenis, 3) In den loop der eerste tien dagen van de maand November van elk jaar, aan hen die vóór het alsdan loopende jaar in dienst getreden zijn, het bedrag, dat zij op den eersten der maand October tevoren te goed had den, verminderdmet de sommen, welke sedert laatstgenoemden datum ten laste van hunne rekening zijn gebracht, en met zoodanig bedrag als noodig is, om zoo hunne kleeding en uitrusting zich niet in goeden staat bevindt deze daarin te brengen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 34