Het militair tarief no. 24. Febr. 1912.] e) zoodanige suppletoire verstrekking, dat zij voldoende voor zien zijn van kleeding en uitrusting, aan militairen die na het ondergaan van gewone gevangenisstraf in de gelederen terugkeeren, zoomede aan die, welke bij het Leger terugkee- ren na veroordeeling tot militaire gevangenisstraf of tot mi litaire detentie van een jaar of langer; f) verstrekking ten laste van den Lande van scheepsklee- ding aan naar Europa terugkeerende militairen voor zoover het kleeding enz. betreft, die niet tot de uitrusting van den man behoorden; g) toekenning eener dagelijksche toelage voor instandhou ding der kleeding en uitrusting, in algemeenen zin gedurende de dagen dat soldij wordt genoten h) toekenning eener kleinere dagelijksche toelage voor de dagen in een (veld) hospitaal doorgebracht; i) toekenning van een toeslag op de dagelijksche toelage gedurende den tijd dat de man te velde is jvaststelling van een drie- a viertal tijdstippen per jaar, waarop voornamelijk de kleeding enz. voor elk tijdstip ge noemd uit de militaire magazijnen kan worden ontvangen 1); ieder onderofficier en soldaat mag zich echter voor eigen rekening geheel of ten deele voorzien van voorwerpen van kleeding en uitrusting, mits die in goed bruikbaren staat en voor den dienst geschikt en de bovenkleeding geheel over eenkomstig de vastgestelde modellen zijn; dit laatste geldt niet voor het schoeisel, ten aanzien waarvan door den Com mandant van het Leger afzonderlijke bepalingen worden vastgesteld k) zij, die ter aanvulling hunner kleeding en uitrusting verplicht zijn zooveel te ontvangen, dat daardoor schuld aan den Lande ontstaat, worden onderhevig aan een korting op de soldij, totdat de schuld is aangezuiverd 152 1) Specificatie der lcleeding om der Intendance gelegenheid te geven e enigs zins de benoodigde hoeveelheid te kunnen ramen, hoewel in bijzondere geva 1- len ontvangst van kleeding gedurende het geheele jaar mogelijk zal moeten zijn.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 42