Van Alles Wat. Febr. 1912.] Hier zij nog aangeteekend, dat bij de annexatie het Koreaansche Leger ontbonden werdalleen de Keizerlijke Ijjfgarde, eenige honder den manschappen sterk, bleef behouden. Zij diaagt thans de zelfde guur in plaats van het regimentsnummer op de kraag. Wapeningen uitrusting, evenals oefeningen, komen met die der Japansche Infanterie overeen. Men kan aannemen, dat, ingeval van oorlog, Korea door de Japan ners geheel als eigen land beschouwd kan worden; alleen gedurende een oorlog met Rusland zouden het schiereiland en de daardoor voerende gemeenscbapslijn door benden op Russisch gebied gevluchte, onverzoen lijke Koreanen onveilig gemaakt kunnen worden. Maar ook in dit opzicht zal de toestand met de jaren verbeteren. De Japanners hebben met krachtige hand den aanleg van spoorwegen bevorderd, waardoor zoowel economische als strategische belangen ge diend worden. Het schiereiland wordt in zijne lengterichting doorsneden door de spoorlijn Fusan - Seoul - Shingishu (aan de Yalu), welke drie zijtakken heeft nl.Sanroshin - Masanpho, Seoul - Chemulpho en Phyongyang- Chinnampho. Sedert de voltooiing van de spoorbrug over de Yalu en de verbouwing van de oude veldbaan Antung-Mukden, bestaat er eene doorgaande spoorweggemeenschap met normale spoorbreedte tusschen Fusan en Mukden aan den Zuid- Mantsjoerijschen spoorweg. De geheelo lijn heeft enkel spoor; het leggen van een tweede spoor naast het bestaande is niet voorbereid. De kruisingen hebben eene lengte van 150-400 M. Bochten en hellingen komen veelvuldig voor, zoodat de snelheid niet bijzonder groot is, doch nog altijd groot genoeg voor militaire treinen. Op de verschillende stations en halten is eene groote hoeveelheid dwarsliggers en rails aanwezig, waarvan echter veel afkomstig is van de oude veldbaan en dus ongeschikt voor de tegen woordige. Te oordeelen naar de nummers op de locomotieven en de wagens schijnt het rollende materieel in voldoende mate aanwezig te zijn. Het stuk Fusan-Seoul heeft eene lengte van 470 K.M het stuk Seoul - Shingishu is lang 509 K.M. en het stuk Antung - Mukden, waarop later teruggekomen wordt, 272 K M. De droogte, welke ge durende een groot deel van het jaar in Korea heerscht, maakt de wa tervoorziening bezwaarlijk. Uit een en ander moge gebleken zijn, dat de doorgaande spoorweg verbinding Fusan-Mukden groote waarde heeft voor vervoer van troepen en voorraden van Japan naar Zuid-Mantsjoerije, al is het volmaakte nog lang niet bereikt. Yeel hangt natuurlijk af van de voorbereiding. In aanbouw zijn de volgende verbindingen: Seoul-Wensan. In April 1910 getraceerd, werd in Augustus van het zelfde jaar met den eigenlijken bouw begonnen en werd den 15den October 1911 het eerste gedeelte, lang 36 K.M., voor het verkeer geopend. Daar de aanleg op verschillende plaatsen gelijktijdig begon nen is, kan de geheele voltooiing spoedig verwacht worden. uniform als de Japansche Infanterie, doch met eene vormige fi- 176

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 66