Van Alles Wat. B. (Ikntsjoerije. Febr. 1912. De troepen in Korea zijn als volgt gelegerd Algemeene Bevelhebber te Seoul. Staf der 2de divisie te Seoul. 3ae brigade Infanterie: Staf te Seoul, 65ste Regiment Infanterie te Seoul, 29ste Regiment Infanterie te Phyöngyang. 25ste brigade Infanterie Staf te Nanam, 4de Regiment Infanterie te Hoiryong, 32ste Regiment Infanterie te Hamheung. 2de Regiment Cavalerie 1 eskadron te Nanam, 2 eskadrons te Seoul. 2de Regiment Veld -Artillerie 5 batterijen te Nanam, 1 batterij te Seoul. 2de Brigade Genie: 2 comgapnieën te Hoiryong, 1 compagnie te Seoul. Staf der gemende brigade te Taikyu, lste Regiment Infanterie re Chiongseng, 2de Regiment Infanterie te Taikyu. De gendarmerie en de politiemacht zijn natuurlijk in kleine deta chementen over het schiereiland verspreid. Alzoo is 2/3 deel der geheele troepenmacht in het Noordelijk deel gelegerd en wel ongeveer de helft daarvan aan den spoorweg Seoul- Shingishu, zoodat zij spoedig naar de grenzen samengetrokken kan worden. Een regiment, dat te Hoiryong, is daar reeds aanwezig. De gemengde brigade ligt in het Zuiden, maar toch zoodanig, dat ook zij, desgewild, spoedig per spoor Noordwaarts vervoerd kan worden. Uit het voorgaande moge gebleken zijn, dat de annexatie van Korea Japan in het bezit gesteld heeft van eene zeer goed bruikbare ope- ratielijn naar het hart van Mantsjoerije, dat die operatielijn mettertijd in waarde zal toenemen en dat verwacht mag worden, dat de ontwik keling van Korea's hulpbronnen dit schiereiland tot eene goede basis voor operatiën in Mantsjoerije maken zal. terwijl de bevolking, al is zij den Japanners alles behalve genegen, niet krachtig genoeg is, om veel van belang tegen hare overheerschers te ondernemen, in geen geval iets, dat van beslissenden invloed op de krijgsverrichtingen kan zijn. Eenige voorzorgen tot dekking van de verbindingen, door Korea voerende, zullen niet verzuimd mogen worden. Maar het is m. i. vol strekt uitgesloten, dat Japan zich met het oog op de stemming der Koreanen van gewapend optreden tegen eenige buitenlandsche mo gendheid zou onthouden. Op het schiereiland Kwantung, van China gepacht" en dus geheel 178

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 68