De gemengde brigade. Febr. 1912] De vervolging. Aan de vervolging na een gelukkig gevecht zal de Cava lerie zoo mogelijk in haar geheel moeten deelnemenhet vereenigd houden der escadrons onder één commando is dan zeer zeker gewenscht. De terugtocht. Bij een gedwongen terugtocht zal als regel de geheele Cavalerie onder de bevelen van den Achterhoedecommandant worden gesteld, terwijl hem tevens de beschikking wordt gelaten over een sterke Artilleriemacht. De reeds afge marcheerde brigaden zullen dus hunne Cavalerie en vaak een gedeelte hunner Artillerie aan de achterhoede moeten afstaan. Uit deze beschouwingen meenen wij te mogen besluiten, dat eene indeeling van het veldleger in gemengde brigaden in oor logstijd nimmer zal zijn te handhaventelkens zullen de om standigheden noodzaken tot verbreking van het verband in de brigaden. Wenscht men desniettegenstaande het brigadeverband in stand te houden, dan zal dit niet nalaten aan de manoevreer- en gevechtsvaardigheid van het geheel afbreuk te doen, daar het vast houden aan dit verband een oeconomisch gebruik der hulpwapens in den weg staat. Yooral bij onze toch reeds zoo zwakke ruiterij mag dit wel in het oog worden gehouden. Blijkbaar werden deze bezwaren reeds bij de samenstelling van het Voorschrift Militair Geneeskundigen dienst B.V. gevoeld, want hoewel iedere brigade over hare eigen Verbandsectie beschikt, die zelfs den naam der brigade draagt (V. S. Br. 1 enz.), wordt den Brigade Commandant, in hooger verband op tredend, bij een gevecht het gezag over zijne Verbandsectie ontnomen x). 118 1) Hierbij doet zich dan echter het bedenkelijke geval voor dat de Br. Ct. dan tegelijkertijd van zijnen Chef-arts wordt beroofd, die, behalve geneeskundig adviseur, tevens het bevel voert over de Geneeskundige Sectiën der korpsen. Eene overeenkomstige ongewenschte verhouding bestaat ook tussehen de Com mandanten van korpsen en hunne Geneeskundige sectiën.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 6