Van Alles Wat. 182 Febr. 1912.] Chinghai, te Yongheung en langs de Noord-Oostelijke grens van Korea, waartoe in vredestijd de grensplaats Hoïryong reeds bezet is, en misschien nog van eenige detachementen tot steun van de politie in Korea, kunnen zich minstens twaalf bataljons Infanterie met Cavalerie en Veldartillerie in beweging stellen. Als veiligheidsbezetting van de hierboven genoemde plaatsen, blijven alsdan twaalf bataljons over, hetgeen voor de eerste behoefte voldoende is. "Wellicht zal het, in verband met de minder groote capaciteit van de eensporige verbin ding Seoul - Antung, aanbeveling verdienen, de in de zuidelijke helft van Korea gelegerde troepen over zee naar Dalnv en van daar per spoor naar Mukden te vervoeren. Ruw geschat, kan men aannemen, dat ééne week na het uitgeven van het concentratiebevel, bij Mukden en ten Noorden daarvan, in het geheel 18 a 20 bataljons, 2 regimen ten Cavalerie en 2 regimenten Veldartillerie verzameld zijn, om bet uitladen van de uit Eigenlijk Japan komende divisiën te dekken. De beide lijnen van Mukden naar Kwantung en naar Antung gaande, worden daarbij beschermd door de reeds aanwezige spoorwegbewa- kingsbataljons, welke volkomen met de plaatselijke toestanden bekend zijn, zich geheel op hunne taak ingericht hebben (1) en niet uit dienst plichtigen bestaan, zoodat voor storing van het spoorwegvervoer geen vrees behoeft te bestaan. Natuurlijk is hierbij stilzwijgend aangeno men, dat watersnood of andere buitengewone omstandigheden geen stremming in het verkeer veroorzaken. Ook zijn de hierbedoelde een heden nog niet op oorlogssterkte; de daartoe noodige reservisten moe ten eerst uit Japan komen. Voor de mobilisatie van het Japansche Leger worden twee weken vereischt; in denzelfden tijd kunnen genoeg transportschepen ver zameld worden, om 6 divisiën tegelijk over te voeren; neemt men ge noegen met wat minder ruimte aan boord, en voor korte reizen kan dat zonder bezwaar geschieden dan kunnen 8 divisiën tegelijk wor den overgebracht. Voor het vervoer van de gemobiliseerde divisiën naar de inseheepingsplaatsen kan men veilig één dag rekenen, zoodat aannemende, dat het bevel tot mobiliseeren tegelijk met het bevel tot concentratie nabij en voorwaarts van Mukden van de in Mantsjoe- rije en in Korea aanwezige troepen wordt gegeven, binnen 3 weken na het uitvaardigen van dat bevel 8 divisiën op de volle oorlogs sterkte in Kwantung en in Korea kunnen ontschepen, om vandaar naar het Noorden te worden vervoerd. De vredesvoorbereiding van dat ver voer zal uitgewezen hebben, hoeveel divisiën in Kwantung en hoeveel in Korea moeten landen, om van de bestaande spoorwegverbindingen het meeste nut te trekken. Het is voorloopig niet met eenige kans op zekerheid na te gaan, wat de Rassen daartegen kunnen doen. Te Changchun zag ik in de Russische Legerplaats een regiment kozakken; volgens een aldaar (1) Belangrijke punten zijn b. v. versterkt; zoo zag ik meermalen versterkin gen in denzelfden vorm als onze vroegere bentengs met cirkel bastions op de uiteinden der diagonaal. Voor den patrouilledienst beschikt elk bataljon over eenige paarden.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 72