Van Alles Wat. Voorschrift betreffende den neterinairen dienst op noet nan Oorlog. (lied.) Kohhi biija in de rimboe. Febr. 1912.] Naar de luitenant-kolonel paardenarts J. N. Ballangée bericht, heeft de Minister van Oorlog zijn goedkeuring gehecht aan het Voorschrift betreffende den veterinairen dienst op voet van oorlog". Naar dit voorschrift treedt de veterinaire dienst geheel zelfstandig op met eigen chef behoorende tot het hoofdkwartier. Ook is in het voorschrift opgenomen het instituut van veldziekenstallen. Aan het hoofd van een veldziekenstal staat een paardenarts, die het personeel, aan den stal verbonden, onder zijne bevelen heeft en daarover krijgstuchtelijk gezag uitoefent met de bevoegheid van een detachementscommandant. v. d. B. Veterinaire studentenalmanak 1912). MottoAncli io son pittore. Ook ik ben kok.) Raad: Neem altijd specerjjen mede. Geconcentreerde soepEen bawang poetih en 2 gram uien per man worden fijn gesneden en bruin gebakken in veel spek, dat in dobbel- steenen gesneden is Het mengsel sterk zouten en peperen verder een weinig (voor 20 man, een eetlepel) meel of gekruimeld hard brood er doorheen mengen. In goed gesloten bussen of stopflesschen kan de koud geworden massa eenige dagen bewaard blijven. Yoor het gebruik neemt men eene hoeveelheid van 2 eetlepels per man op een half petroleumblik water en brengt dit aan de kook. Ontbijtspek: Het „compagnies" spek, dat om dadelijk te gebruiken te zout is, moet men ongeveer 4 uren goed afkoken. Koud geworden is het geheel wit en zoo zacht, dat het bijna op het brood kan wor den gesmeerd, zoodat het een goed ontbptgerecht geeft. Kan een paar dagen medegevoerd worden. Ontbijtgerecht: Yan een blik leverworst, dat men niet in eens op kan, is het volgende gerecht te construeeren Snijdt rauwe aardappelen of obi in kleine stukken, evenzoo eenige bawang bombay en stoom dit alles met de leverworst in reuzel, spek vet, of boter. De massa wordt koud op beschuit of brood gesmeerd. Gezouten vleesch: Heeft de jacht zooveel opgebracht, dat men vleesch over heeft en blijft men eenigen tijd in bivak, dan kan het op de volgende wijze worden gezouten Het best geschikt is een stuk borstvleesch, dat vet bevat. Dit wordt terdege ingewreven met veel zout en als men bet heeft met een klein beetje salpeter; dan wordt het vleesch goed in een stuk wit doek ge pakt, en tusschen twee zware steenen gelegd. 186

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 76