fOededeeltngen beireffende hei Indisch beger Uoorigezeiie milifair geneeskundige siudle. CQDQlerie. Beirnpening, Kleeding, Uifrusfïng. 188 Te Batavia zal een cursus worden geopend voor voortgezette mili tair geneeskundige studie. Het doel is om de officieren van gezond heid, die om welke redenen dan ook, daartoe op andere wijze niet in de gelegenheid waren, in staat te stellen op de hoogte te komen van den vooruitgang op het gebied der medische wetenschappen, met name van dat deel, hetwelk voor den militairen arts van belang is eD om zich nader vertrouwd te maken met die onderdeelen der geneeskundige baarss' WaarvaD de kennis voor den aanstaanden Hoofdofficier onmis- De cursus wordt eenmaal per jaar gehouden en duurt 4 maanden. Upi den cursus worden de volgende vakken behandeld: Militaire Hygiëne. Militaire Chirurgie. Interne geneeskunde. Oogheelkunde. Heus-, keel- en ooronderzoek. De deelnemers volgen tevens den zoogenaamden tactischen cursus en de theoretische lessen aan den tropencursus. Het volgen van den cursus is geheel vrijwillig; de officieren van gezondheid, die aan dezen cursus deelnemen, worden, voor zoover zij niet- te uatavia of te Meester-Cornelis in garnizoen zijn, tijdens den duur van den cursus beschouwd als te Batavia in Commissie te zijn, onder voortdurend genot van daggeld. De cursus voor voortgezette militair geneeskundige studie staat on der toezicht van den Chef van den Militair Geneeskundigen Dienst; de eeiaren worden op zijn voordracht door den Commandant van het -Leger benoemd uit het korps Officieren van Gezondheid. Na gehouden proeven met een Cavalerie-telefoon, is thans het detinitievevoorstel gedaan tot invoering bij het Wapen van een Cavalerie- teleioon-afdeeling bestaande uit: 1 Luitenant commandant; en 2 patrouilles, ieder samengesteld uit: 1 Lurop esch wachtmeester of korporaal, 2 Europeesche Cavaleristen, 3 Inlandsche Cavaleristen en 7 paarden, waarbij 1 pakpaard. 1) Verstrekt door het D. v. O.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 78