Uqiï Ureemde begers. DuiiscMand. Oosienrijk-Bongarije. Rumenie, De thans bij de artillerie in gebruik zijnde uitschuifbare observatie ladders schijnen niet in alle opzichten te voldoen. Zij zijn moeielijk te hanteeren en bet opstellen is vaak lastig. De ingenieur K. Nitschke vond thans een uitschuifbare mast ko- meetmast geheeten uit, die vermoedelijk ook voor observatiedoeleinden bij de artillerie bruikbaar zal blijken te zijn. Vervaardigd van Mannesmann buizen, aan het boveneinde voor zien van een korf, zou een dergelijke mast, bij een hoogte van 10 a 12 M., ruim 100 K. G. wegen. Schw. Mil. BI. 1911. Heft 11. Frankrijk. Indien de oorlogsbegrooting wordt aangenomen zal het leger in dit jaar de beschikking krijgen over 234 vliegtuigen. De Auto 1911 No. 50. Het aanvankelijke ontwerp „Exerzierreglement für die k. u. k. Fusz- truppen" werd, als huldigende te geavanceerde ideeën, op last van den troonsopvolger omgewerkt. Dit herziene ontwerp is thans aau de troe pen uitgereikt, om gedurende het jaar 1912 te worden beproefd. Geheel nieuw is het hoofdstuk „Het gevecht." Schw. Mil. BI. 1911. Helf 11. (Eene bespreking van het ontwerpreglement wordt aangetroöen in het Mil. Wochenblatt 1912 No. 1 t/m 5). Elk der 40 Infanterie Regimenten krijgt een mitrailleurafdeeling van 3 geweren en elk van de 9 Jagerbataljons een afdeeling van twee mitrailleurs. M. A. u. G. 1911. Heft 12. Een Commissie werd benoemd, welke in het buitenland het onder werp „Eenheidsprojectiel" en alles wat op dat gebied reeds werd bereikt, in studie zal nemen. Jahrb. f. d. d. A. u. M. 1911 Dezember. 190

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 80