Van Alles Wat. [Febr. 1912. Ihichikogels uoor geseren. 185 drisehe tank aangebracht, waarin gasoline olie enz. wordt medegevoerd. Aldus is het gewicht van het krachtstation, met het oog op het vervoer te paard, gelijkelijk links en rechts over het zadel verdeeld; terwijl wanneer het pakzadel met last van den paardenrug is afgenomen, dit een onwrikbare structuur op den grond vormt. De dynamo heeft lucht- koeling en wordt rechtstreeks aan den motor gekoppeld middels een afneembare stang. De telegrafische instrumenten zijn van het laatste Marconi type. Zoowel het ontvang- als seinapparaat kunnen in klein bestek verpakt worden, zöö dat zij vlak tegen de zijden van het paard aan komen te liggen. De mast bestaat uit stukken vun ongeveer vier voet lengte, welke aan elkaar geschoven worden als de deelen van een vischhengel, en opgesteld, een mast geven van veertig tot vijftig voet hoogte Van boven aangegeven uitrusting werden er twee aangeschaft door de Britsche Westmoreland and Cumberland Yeomanry; deze zijn vol komen identisch aan die, welke onlangs in Turkije en Spanje werden gedemonstreerd. Zij werden onderworpen aan een serieuse beproeving bij gelegenheid van de Investituur van den Prins van Wales te Carnar von, toen zij het voor die plechtigheid gecommandeerde Yeomanry-re giment vergezelden. Een van de stations werd opgericht in de nabijheid van Carnarvon het andere bij het Hoofdkwartier. Middels deze beide installaties werd een voortdurende gemeenschap tusschen beide genoemde punten onderhoudenbovendien met het nabij Holyhead geankerde Koninklijke Jacht en met de escorteerende oorlogsschepen. Ook werd gemeenschap verkregen tusschen Carnarvon en Liverpool. Van het veldstation te Carnarvon werd hard werk gevergd, daar naar en van alle punten telegrammen verzonden en ontvangen moesten worden. Het genoemde regiment gebruikt de twee uitrustingen geregeld bij oefeningen. Een halt van een paar minuten is voldoende om den troep in verbinding te brengen met een nevenafdeeling, of met het hoofd kamp, terwijl eveneens slechts weinige minuten noodig zijn om een station op te breken, en de geheele uitrusting weder op de paarden te pakken. Het Britsche D. V. O. volgt deze aangelegenheid, met het oog op haar groot militair belang, met aandacht, en het is zeer waar schijnlijk dat de geregelde ruiterij ook met dergelijke installaties zal worden uitgerust. Scientific American 4 November 1911. Een Zweedscke firma heeft lichtkogels gefabriceerd, bruikbaar bij klein-kaliber geweren. De patroon heeft uiterlijk het aanzien van de gewone munitie. De kogel is zoodanig ingericht, dat de lichtge vende vulling op ongeveer 150 M. afstand ontbrandt en dan over ge- ruimen afstand blijft branden. Op deze wijze gegeven signalen zijn tot op 3 K. M. afstand zichtbaar, terwijl bovendien aan het licht ver schillende kleuren kunnen worden gegeven. Kriegst. Zeitsch. 1911. lOes Heft.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 75