Infanterie. Mededeelingen. Febr. 1912. Deze afdeeling is in staat om 4 stations in te richten en voert 20 K. M. lichte veldkabel mede. Zooals was te voorzien, is van de indeeling van mitrailleurs bij de eskadrons afgezien. Thans worden proeven genomen met 2 uit Nederland uitgezonden Madsengeweren, waarvan betere resultaten worden verwacht. Het Engelsche hoofdstel zal worden in gebruik genomen, zoodra de voorraad van het tegenwoordig model zal zijn verbruikt. In marschtenue wordt thans reeds onder het bestaande hoofdstel de stalhalster met longe gebruikt, in plaats van den zoo samengestelden en zwakken veldhalster. Door de invoering van bivaktouwen (van 1-| M. lengte met een ring aan één der uiteinden), waardoor verwondingen door het rover het touw raken" zoo goed als onmogelijk zijn geworden, zijn de koot- beschermers uit de uitrusting vervallen. Het voorschrift schermoefeningen 1903, dat niet meer aan de te stellen eischen voldeed, is vervangen door een nieuw voorschrift, waarin mede. een handleiding is opgenomen voor het gebruik van karabijn en marechausséesabel in het handgemeen. In verband hiermede zullen bij de korpsen, voorzien van laatstbedoel de bewapening, schermkarabijnen en verkorte schermsabels voor de schermoefeningen beschikbaar worden gesteld en zulks boven de voor werpen, welke voor de beoefening van het schermen met geweer, sabel en floret reeds in gebruik zijn. De voor het sabelschermen gewenschte sportsabels zullen worden aangeschaft, zoodra de in voorraad zijnde schermsabels zullen zijn ver bruikt. 189

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 79