Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. 3. Mitrailleursbestemd om als snel verplaatsbaregecompri meerde vuurreserve dienst te doen. 4. Artillerie mitrailleurs. Ad. 1. De Infanterie-mitrailleurs dienen tot verhooging van de vuurkracht der Infanterie; zij vormen daarmede een onafscheidelijk geheel, blijven steeds ter beschikking van den Commandant der afdeeling, waarbij zij zijn ingedeeld en kun nen door dient Commandant worden aangewend op dié plaatsen en in die momenten van den strijd, waar hij zulks noodig acht. In verband daarmede worden de infanterie mitrailleurs toegevoegd aan regimenten, bataljons, ja zelfs aan secties in fanterie (Madsen geweren) Als eisch van bewegingssnelheid geldt het kunnen volgen van Infanterie in alle terreinen. Zooals hierboven reeds is vermeld, is voor dit doel het gebruik van draagpaarden aan te bevelen, waarbij bedienings manschappen en paardenhouders onbereden zijn. Ad 2. Had tot vóór de invoering van de mitrailleurs de Cavalerie bij de uitvoering en voorbereiding van haar veel omvattende taak meermalen den steun der Infanterie noodig en werden haar tot dit doel veelal afdeelingen bereden infanterie (b. v. Jager-bataljons) toegevoegd, thans kan zij volgens som migen zonder die hulp haar doel bereiken, zoodat b. v. Oosten rijk de Jagerbataljons, na invoering der Cavalerie mitrailleurs, gedeeltelijk in Cavalerie konden worden getransformeerd. De eisch hierbij aan de beweeglijkheid te stellen is het kunnen volgen van de Cavalerie in alle gangen en in alle ter reinen. Hieraan heeft men getracht te voldoen door vervoer per wagen, per rad-affuit of per draagpaard (waarbij bedienings- manschappen en paardenhouders bereden zijn). Ook vindt bij de Cavalerie het gebruik van de lichtere, ge- weervormige mitrailleurs (Madsen 7 K.G.) zeer veel toepassing. Ad 8. Mitrailleurs, bestemd oiA als snel verplaatsbare, ge comprimeerde vuurreserve dienst te doen (in den vervolge 240 1) Zie bijlage A.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 12