Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. met den naam „zelfstandige mitrailleur afdeelingen" aan te duiden), moeten zoowel tot steun der Infanterie als der Cavalerie kunnen worden gebezigd. De eisch hierbij te stellen aan de beweeglijkheid is gelijk aan die, welke hierboven aan de Cavalerie-mitrailleurs is gesteld. De beschikking over deze vuurreserve berust in handen van de hoogere bevelvoering, in verband waarmede zij wordt toegevoegd aan grootere troepenverbanden. (Legerkorp sen, divisies enz.) Ad 4. De Artillerie-mitrailleurs worden der Artillerie me degegeven. Hun bestemming is de Infanterie of Cavalerie, welke vroeger als Artilleriedekking fungeerde, te vervangen, of althans tot een minimum te beperken. Zij moeten de Artillerie in alle gangen en terreinen kunnen volgen. Het behoeft geen betoog, dat eene organisatie en wijze van vervoer, welke aan de hoogste eischen van snelheid voldoen, tevens aan de lagere eischen voldoen. Een uniforme, bere den organisatie zou dan ook veel voordeelen bieden. Aange zien echter het grootste deel der mitrailleurs (Infanterie mi trailleurs) met een geringere mate van bewegingssnelheid kan volstaan, zou een groot deel dier snelheid (en de daaraan ver bonden hoogere kosten) niet worden benut, terwijl bovendien de mogelijkheid niet is uitgesloten, dat deze passe-partout- eigenschap leidt tot eene tijdelijke onttrekking van mitrail leurs aan het hoofdwapen, dat daarmede een groot deel van zijn vuurkracht zou inboeten. Toch heerscht nog verschil van meening omtrent de vraag of aan Inf. mitrailleurs dan wel aan zelfstandige mitrailleur- afdeelingen de voorkeur moet worden geschonken hoewel in verreweg de meeste staten de Inf. mitr. als overwinnaar uit den strijd is gekomen. Dat eene invoering van beide soor ten het meest aanbeveling verdient, behoeft wel geen nadere toelichting. 241 1) Zie o. a. Orgaan der Vereeniging tot beoef. v. d. krijgswetenschap. 1910— 1911 111e aflevering.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 13