Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. Beschouwen wij thans het tactisch gebruik van de genoem de mitrailleur-organisaties bij den aanval en bij de verdediging. Inianterie-mitrailleurs Bij den aanval. Gelet op de (hiervoren) besproken trefkans op de verschil lende afstanden zal de mitrailleur tot hoofdtaak hebben: het steunen van den aanval op kleinere afstanden. In verband hiermede zouden dus de mitrailleurs, tijdens het voortrukken der Infanterie over de groote en middelbare af standen, eenvoudig werkeloos knnnen worden achtergelaten, om ze eerst van af 700 M. aan het gevecht te doen deelnemen. Toch zal het meerdere malen voorkomen, dat de verdediger ook op de groote en middelbare afstanden doelen biedt, welke met vrucht door de mitrailleurs van den aanvaller kunnen worden beschoten (ondersteuningstroepen, reserves, zich gedekt wanende liniën, cavalerie-afdeeüngen op de flanken enz.) Teneinde dergelijke gunstige momenten niet ongebruikt te laten voorbijgaan, bewaken de mitrailleurs in den aanvang het voorgelegen terrein in z. g. loer stelling enom in voorkomende gevallen onmiddellijk verrassend het vuur te kunnen opnemen. Zij blijven voortdurend in verbinding met den Commandant der afdeeling, waartoe zij behooren en zorgen voldoende te zijn opgesloten, wanneer de eigen Infanterie tot op de kleinere afstan den is genaderd, teneinde alsdan hun hoofdtaak te vervullen. Tot het volgen van de Inf. in deze periode van het gevecht zou herhaaldelijk van stelling moeten worden verwisseld, waardoor gunstige gelegenheden om het vuur op loonende 242 Rusland, dat tijdens den oorlog in der haast bereden afdeelingen organi seerde, voerde na den oorlog de Infanterie organisatie in en wel om de volgende redenen »L' experience de la guerre russo-japonaise ayant mis en relief les défauts inhérants a 1'organisation des Compagnies de mitrailleuses établie par le reglement de 1904, un prikase, en date du 23 novembre (6 déeembre) 1906 a prescrit de remplacer lesdites Compagnies par des Komandy (groupes) qui feront partie intégrante des Corps d' infanterie. 1) 2) La Revue d' Infanterie 15 Februari 1907.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 14