Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. doelen te openen wellicht ongebruikt zouden voorbijgaan, terwijl tevens de kwetsbaarheid aanmerkelijk zou worden vergroot, met het gevolg dat de kans op onbruikbaarheid in de latere (belangrijkere) perioden niet zou zijn uitgesloten. Bovendien is deze sprongsgewijze opmarsch der mitrailleurs, als regel, geheel overbodig, aangezien zij, door de geringe spreiding, zonder eenig gevaar over de eigen troepen hun vuur kunnen afgeven. Is de Infanterie tot op 700 M. van de vijandelijke stel ling genaderd, dan zullen de mitrailleurs zoo noodig krachtig kunnen medewerken om de eigen troepen het verder voort gaan te vergemakkelijken. Op 200 M. van de stelling genaderd zal de Infanterie door een tot den hoogsten graad van snelheid opgevoerd geweervuur den stormloop voorbereiden, doch eenmaal tot dien storm over gegaan zijnde, zullen zoowel Infanterie als de Artillerie het vuur moeten staken. De verdediger heeft dan de volle gelegen heid ongestraft zich zóóver bloot te geven, als voor het afge ven van snelvuur op dj aanstormende troepen noodig is. Het is nu, dat de mitrailleurs onschatbare diensten kunnen bewijzen door in deze laatste periode van den aanval den verdediger te noodzaken zich tegen hun moorddadig vuur te dekken en zoodoende de eigen Infanterie den zoo moeilijken stormaanval aanmerkelijk te verlichten. De gesteldheid van het terrein bepaalt of het stelling nemen in of achter (domi- neerend) de Infanterie linie geboden is. terwijl zoo mogelijk naar eene opstelling op de flanken moet worden gestreefd. Aanvankelijk dus achtergehouden en in herstellingen het 243 Uit in 1910 in Frankrijk gehouden proeven bleek, dat bij een vizierstelling van 1200 M. schijven van 2 3VI. hoogte, op 300, 600 en 800 M. vóór den mi trailleur geplaatst, niet waren getroffen, terwijl het doel van 1 M. hoogte, op 1200 M. van den mitrailleur opgesteld, geperforeerd was. Het Oostenrijksche reglement neemt als grens aan een vizierstelling van 1000 pas, en een afstand van de eigen Infanterie vóór de mitrailleur stelling van 400 pas, terwijl het diep spreiden hierbij is verboden. Het Amerikaanscbe reglement neemt als minimum grens aan een vizier stelling van 1000 yards.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 15