Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. terrein bewakend, teneinde gunstige doelen onder vuur te nemen, zullen de mitrailleurs eerst op de kleine afstanden rechtstreeks aan het vuurgevecht deelnemen, waarbij geduren de den storm hun vuurkracht nog volkomen benut moet kunnen worden. Is de aanval gelukt en de Infanterie tot in de stelling door gedrongen, dan volgen oogenblikkelijk de mitrailleurs om zich van een zeer belangrijke, tweeledige taak te kwijten. De Infanterie zal, na het afgeven van het vervolgend vuur, zoo spoedig mogelijk verzameld worden. Dat dit herstellen van de orde met vele bezwaren gepaard gaat, wordt bewezen door 244 Aangezien op de middelbare en groote afstanden de trefkans op tirailleur- liniën in open terrein slechts gering is, verdient het geen aanbeveling op die afstanden de vijandelijke tirailleur- linie (vooral in verband met het groote munitieverbruik) te doen bevuren. Heeft de verdediger door ingraving zich meedere dekking verschaft, dan is het te verwachten resultaat van een bevuren nóg veel geringer. Wel zal, in beide gevallen, het afgeven van mitrailleur-vuur den vijand noodzaken zich te dekken, doch van het toebrengen van ernstige verliezen is geen sprake. Talrijke voorbeelden uit den R.-J. Oorlog bewijzen dit, o. a. het volgende »Le 2 mars, alors qu'un detachement japonais attaquait une redoute con- struite a la lisière nord d'un village, le groupe de mitrailleuses du régiment d'infanterie X se trouvait a l'extrême aile droite, quand la première ligne de notre infanterie sortit de ses tranchées élevées non loin do l'extrémité nord du village en question pour se porter a l'attaque. Nos mitrailleuses couvrirent cette dernière en executant des feux tres vifs sur la redoute et réduisirent temporairement au silence le feu de mousqueterie des Russes. Toutefois, en butte elle-même au feu des mitrailleuses ennemies qui étaient abritées, et prise d'enfilade par des feux venant d'une autre direction, notre infanterie fut obligée de s'arrêter. Nos mitrailleuses parvinrent a empêcher les Russes de la redoute de montrer leurs têtes au-dessus du parapet" 1). Aangezien de Artillerie op de bedoelde afstanden wel in staat is den ver dediger verliezen toe te brengenblijft haar dan ook onveranderd liet steunen van de voorwaartsche beweging der Infanterie opgedragen. Alleen wanneer de Artillerie niet- of niet voldoende in staat is die taak te vervullen, zullen de mitrailleurs hun vuur op de vijandelijke linie moeten openen en zal men zich moeten tevreden stellen met den vijand het vuren te beletten. 1) Une opinion japonaise sur l'emploi tacticiue des mitrailleuses. La Revue d'infanterie no 249.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 16