Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitbailleubs. Eenmaal in het terreinvoorwerp doorgedrongen, wordt aan de mitrailleurs het schoonvegen en openhouden van wegen en pleinen, zoomede het bewaken van dwarswegen in bosschen opgedragen, terwijl zij het deboucheeren uit de tegenoverge stelde zijde van het voorwerp zullen moeten steunen. Bij de verdediging. Wellicht nóg belangrijker dan bij den aanval zijn de, van het nieuwe wapen, te verwachten diensten bij de verdediging. De bezwaren toch, verbonden aan het groote munitieverbruik, de kwetsbaarheid bij het van stelling verwisselen en de onbekendheid met de afstanden, worden bij de verdediging grootendeels opgeheven, terwijl in een, vooraf ter verdediging ingerichte, stelling op de meest volkomen wijze van kunst matige dekkingen gebruik kan worden gemaakt. Hierdoor zullen de verdedigende mitrailleurs in staat zijn tot op !200 M. x) toegangswegen, terreinstrooken, défilé's enz. volkomen te beheerschen, waarbij nauwkeurige bekendheid met den afstand evenwel een eerste vereischte is. Gesloten afdeelingen bieden loonende doelen en meermalen zal het mogelijk zijn den aanvaller, door een plotseling en met juistheid afgegeven mitrailleur-vuur, tot vroegtijdige ont wikkeling te noodzaken. Het bevuren van de vijandelijke tiraüleurlinie moet echter, met het oog op de geringe uitwerking, tot de groote zeld zaamheden behooren. In het algemeen is hiervan eerst op de kleine afstanden succes te verwachten. Beneden de 700 M. toch, wanneer de vijandelijke tir. linie 246 »A la bataille d'Hei-Kou-Tai (27 janvier 1905), a laquelle je pris part en qualité de commandant de compagnie, nous attaquions les Russes en po sition pres de Sha-Shan, a l'extrême gauche de l'armée, quand un groupe d'environ quatre mitrailleuses ouvrit le feu a 900 metres sur notre ligne de tirailleurs tres longue. L'effet produit par le feu de ces mitrailleuses sur notre marche offensive fut nul, et les Russes furent obliges d'évaeuer définitivement leur position." 2) 1) Deze afstand wordt algemeen als uiterste grens voor werkzaam mitr.- vuur aangenomen. 2) La Revue d'Infanterie 15 September 1907 blz. 202.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 18