Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. door de grootere dichtheid en den kleineren afstand een zeer loonend doel biedt, zal, op zwakke of bijzonder bedreigde pun ten, een dankbaar gebruik van het mitrailleur-vuur kunnen worden gemaakt. Toch moet het algemeen streven daarop gericht zijn de vuurkracht der mitrailleurs tot het laatste moment op te sparen. Meerdere voorbeelden bewijzen hoe moorddadig de uitwer king van hun vuur op de aanstormendetroepen is, wanneer de vijand de grootste doelen biedt en infanterie- en artillerie vuur van den aanvaller zwijgen. Wel zal de aanvaller door het afgeven van mitrailleurvuur trachten de verdedigende Infanterie achter hare dekkiD gen te houden, doch, al moge dit ook gelukken, de vooraf ingegraven en zorgvuldig gedekte stellingen van de verdedigende mi trailleurs zullen de bediening voldoende beschutten, om hun het afgeven van een moorddadig vuur mogelijk te maken. Aangezien de grootste en meest gevreesde vijand van den mitrailleur de artillerie is, zoo verdient het maken van scherf- vrije opstellingsplaatsen aanbeveling. Ontbreekt hiertoe de noodige tijd of gelegenheid, zoo zal men zich moeten tevreden stellen met het inrichten van de noodige dekkingen tegen infanterievuur, zoodat de mitrailleurs, wanneer zij artillerie- 247 »Le oapitaine Sourine, assis sur la selle de la dernière mitrailleuse de gauche, observe a travers la meurtrière du bouclier et attend avec calme le moment favorable pour faire ouvrir le feu. Les défenseurs des retran- chements exécutent une seconde salve, mais les Nippons continurent leur marche offensive, formant une large vague humaine au milieu de laquelle tombent en gémissant les soldats frappésLa minute decisive arrivele capitaine Sourine donne le signal et l'arrosage commence. Les premiers rangs des assaillants sont fauchés en une seconde par la pluie de balles des mitrailleuses. En vertu de leur vitesse acquise, les derniers rangs viennent se heurter eontre les premiers. Les hommes qui sont len itête, comprenant ce qui se passé, veulent se replier; mais ils sont arrètés par le torrent impétueux des autres vagues humaines qui se suc- cèdent. La colonne entière, comptant 3.000 hommes, git sur le sol, et pourtant les mitrailleuses n'ont fonctionné que pendant une minute L'arrosage était fini." 1). 1) La Revue d' Infanterie 15-2-1907. blz. 119.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 19