Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. Is 's vijands aanval gelukt en de Infanterie tot in de stelling doorgedrongen, dan rust op de mitrailleurs de zware taak den eigen troepen het terugtrekken mogelijk te maken. Is daarentegen de aanval afgeslagen, dan zullen zij met voortgezet vuur den vijand vervolgen en tot zijne geheele oplossing meewerken. Nachtgevechten. Terwijl vóór de invoering van de mitrailleurs de verdediger zich de tijdroovende vervaardiging van schietstellingen moest getroosten, teneinde gedurende den nacht de, van 's vijands zijde voerende, naderingswegen bij een eventueelen aanval onder vuur te kunnen nemen, (waarbij in verband met de psychische invloeden van het nachtgevecht, het succes als regel nog slechts gering was), zoo zal in de toekomst deze taak met goed gevolg aan het nieuwe wapen kunnen worden opgedragen. Door de stabiliteit van het wapen is, bij vooraf vastgelegde richting, het succes gewaarborgd, terwijl zelfs spreiding in de breedte mogelijk blijft. Het eertijds aan een nachtelijk vuur verbonden bezwaar van de moeilijke vuur leiding, waardoor de vuurdiscipline ernstig gevaar liep, is door gebruik van den mitrailleur --- opgeheven, terwijl een aanmerkelijk grooter deel van de Infanterie de zoo hoog noodige nachtrust zal kunnen genieten. Neemt men ten slotte nog in aanmerking, dat de aanval ler, noodgedwongen, 's nachts groote, dichte doelen biedt, zoodat de voordeelen van het mitrailleurvuur volkomen tot hun recht komen, dan behoeft het geen verwondering te wekken, dat de Japanners in den slag bij Moekden het nieu we wapen overdag gedeeltelijk achter hielden, om het 's nachts in de stellingen te brengen, waar het, met kleine afdeelingen Infanterie, de rustende troepen beschermde. Ontmoetingsgevecht. Ip het algemeen kan ivorden aangenomendat bij een ont- 249 ijzerdraad-versperringengoed verlicht door schijnwerpers en gehouden onder het moorddadig vuur van de mitrailleurs". 1) 1) R. M. S. 1909 No. 2 blz. 89.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 21