Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. moetingsgevecht het streven der beide partijen er op gericht is den tegenstander in de verdediging te drukken. Aanvanke lijk zal dus aan beide zijden door de voorhoeden offensief worden opgetreden en is het gebruik van de mitrailleurs hierbij gelijkvormig aan dat bij den aanval. Is een der beide partijen, door geringere getalsterkte of door eene ongunstiger tactische positie, genoodzaakt (zij het ook tijdelijk) de rol van verdediger op zich te nemen, zoo zal de wijze van aanwending van het nieuwe wapen als bij de verdediging zijn. Mocht tenslotte een der aanvoerders bij nader inzien het aangaan van den strijd ongewenscht achten, zoo zullen de mitrailleurs door hun groote mate van beweeglijkheid geen moeilijkheden in den weg leggen en wellicht zelfs het te rugnemen van reeds ontwikkelde afdeelingen in enkele ge vallen mogelijk maken. Aangezien het ontmoetingsgevecht zich in den aanvang kenmerkt door het bezetten van belangrijke punten (acces sen, domineerende stellingen enz.), is het medegeven van mitrailleurs aan de voorhoede gewenscht, daar dit wapen, door zijn groote afstootende kracht, zich bij uitstek tot dit doel leent. Zijn echter achtervolgende infanterie-afdeelingen ter plaatse aangekomen, zoo dienen de mitrailleurs zich weer ter beschik king van den Afdeelings-Commandant (waartoe zij behooren) te stellen, teneinde ook op andere punten, in den verderen loop van het gevecht, hun steun te kunnen bieden. Caualerie-mitrailleurs. Bij den aanval. De wijze waarop mitrailleurs, toegevoegd aan Cavalerie, bij den aanval hun steun verleenen, hangt nauw samen met de zeer verschillende opdrachten welke der ruiterij verstrekt kunnen worden. In algemeenen zin zijn zij door hun groote bewegingssnel heid in staat snel van stelling te veranderen, waardoor de 250

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 22