Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. den cavalerieaanval mogelijk maakt, zonder in het minst op eigen veiligheid te letten. Ook bij den aanval van Cavalerie op Infanterie zullen de mitrailleurs bij de voorbereiding belangrijke diensten kunnen bewijzen. Gunstige momenten toch voor een charge op In fanterie zijn: le. als de Infanterie niet in staat is een vorm aan te nemen, welke haar toestaat veel geweren in het vuur te brengen; 2e. als zij door plotselinge zware verliezen is ge schokt; 3e. als hare aandacht van den cavalerieaanval is afgeleid. Het is duidelijk, dat de mitrailleurs veel er toe kunnen bijdragen de hierboven genoemde gunstige momenten in het leven te roepenbovendien stellen zij de cavalerie in staat zoo sterk mogelijk te paard op te treden, terwijl van hun vuur meer resultaten zijn te verwachten dan van een zwak karabijn-vuur. Is de aanval gelukt, dan verwisselen zoo noodig de mitrai- leurs van stelling, om den terugtrekkenden vijand met vuur te vervolgen, hem tot oplossing te brengen en hem het ver zamelen te bemoeilijken. Wordt daarentegen de aanval niet met succes bekroond, dan zullen de mitrailleurs tijdig meer achterwaarts een op name-stelling innemen, of wel in de eenmaal ingenomen stel ling tot het uiterste standhouden en zich desnoods geheel opofferen, om de eigen Cavalerie in de gelegenheid te stellen zich aan de vijandelijke vervolging te onttrekken. 2) Bij de Verdediging. Hoewel het ruiterwapen uit den aard der zaak zich in het bij zonder eigent voor het offensief, zoo zullen talrijke opdrachten het kunnen noodzaken tijdelijk een defensieve rol te vervullen. Aangezien de Cavalerie daarbij tot het gevecht te voet zal 252 Erfordern es die Verhaltnisse, so müssen Artillerie und Maschi- nengewehre ohne Rüeksiolit auf Deekung uud andere Vorteile da in Stel- lung gelien wo sie sicli gerade befinden" 1). 1) Exerzier-Reglement für die Kavallerie 507. 2) Vergelijk Exerzier-Reglement für die Kavallerie 511.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 24