Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. afzitten, kan voor het gebruik der cavalerie-mitrailleurs bij de verdediging in algemeenen zin naar dat van de infanterie- mitrailleurs worden verwezen. Mitrailleursbestemd om als snel verplaatstbaregecompri meerde vuurreserve dienst te doen. In tegenstelling met de beide, hierboven, besproken mitrail leur-soorten, welke een onafscheidelijk geheel vormen met deaf- deelingen, waaraan zij zijn toegevoegd, moeten de zelfstandige mitrailleur-afdeelingen beschouwd worden als behoorende tot de reserven, welke de hoogere troepen-aanvoeders te hun ner beschikking houden. In verband hiermede zullen zij dan ook alleen een werk zaam aandeel in den strijd nemen, als de tactische toestand het gebruik van reserve-troepen gebiedt; door hun groote mate van beweeglijkheid stellen zij den bevelhebber in staat in gewichtige momenten te rechter tijd invloed uit te oefenen op het verloop van den strijd. Toegevoegd aan wielrijder-afdeelingen zullen zij kunnen medewerken om den vijand in flank en rug te verontrusten, terwijl ook bij kust- en rivierverdediging, waar snelheid van verplaatsing der vuurkracht van veel belang is, dankbaar ge bruik van de zelfstandige mitrailleur-afdeelingen zal kunnen worden gemaakt. Ook bij de verdediging van défllé's kunnen de mitrailleurs, in verband met cavalerie of wielrijders, goede diensten bewijzen. 253 Niettegenstaande de zeer belangrijke steun, welke van de mitrailleurs voor de Cavalerie wordt verwacht, zijn noch in den Boerenoorlog, noch in den R. J. oorlog typeerende voorbeelden van hun gebruik te vinden. Voor het gebruik van cavalerie-mitrailleurs zij verwezen naar de beschou wingen over de Duitsche manoeuvres van 1909 in »Le Spectateur Militaire" van 1 September, 1 October en 15 October 1911. Worden zij reeds bij den aanvang aan een bepaald onderdeel (bataljon of regiment) toegevoegd, dan volgen zij niet hun eigenlijke bestemming en wordt van de, hun kenmerkende, eigenschap „snelheid" geen profijt ge trokken zij verrichten dan dezelfde diensten als de infanterie-mitrailleurs de hoogere kosten van aanschaffing en onderhoud worden in dit geval niet benut.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 25