Maart 1912.] Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. Eenmaal in gevecht, hetzij als versterking van Infanterie, hetzij als versterking van Cavalerie, komt hun gebruik in algemeenen zin overeen met hetgeen hiervoren omtrent het tactisch gebruik der infanterie- en cavalerie-mitrailleurs is vermeld. Tenslotte zullen de zelfstandige mitrailleur-afdeelingen evenals alle andere mitrailleursoorten zich bijzonder leenen voor de verdediging van bivaks en kantonnementen, zoowel bij dag als 's nachts; zij verlichten daarbij in niet geringe mate den wachtdienst van de, in den regel, zeer vermoeide troepen. flriillerie-fllifrailleiirs. Teneinde te onderzoeken of het gebruik van mitrailleurs als artillerie-dekking aanbeveling verdient, werd in Januari 1909 bij het 8ste regiment veld-artillerie van het 20ste leger korps in Frankrijk een proef met deze nieuwe wijze van be veiliging genomen. Volgens verschillende tijdschrift-artikelen heeft deze proef zulke goede resultaten opgeleverd, dat het plan bestaat aan iedere afdeeling Veld-Artillerie een sectie mitrailleurs toe te voegen. Ook in Duitschland en Oostenrijk zijn dergelijke proeven genomen, zonder evenwel tot een definitieve invoering van artillerie-mitrailleurs te hebben geleid. Al moge de mitrailleur ook in staat zijn het aantal, voor de artillerie-dekking benoodigde, manschappen aanzienlijk te beperken, de Infanterie geheel te vervangen zal niet mogelijk zijn, omdat hij de noodige offensieve kracht mist, terwijl de luaarneming van het terrein slechts door, op verschillende punten geplaatste, personen in voldoende mate verzekerd is. Bovendien geeft het feit, dat mitrailleurs, in bedekt terrein opgesteld, zelf eene dekking noodig hebben, te denkenDoor toevoeging van mitrailleurs aan Infanterie of Cavalerie tot dekking van de Artillerie wordt de vuurkracht hooger op gevoerd, dan in het algemeen noodig zal zijn. 254 1) Kriegstechnische Zeitschrift 1909 2e aflevering blz. 89.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 26