Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. [Maart 1912. Het is wellicht niet ondienstig dit korte overzicht te be ëindigen met het stellen van de vraag: „moeten in't algemeen de mitrailleurs in groepen vereenigd, dan wel in secties ge splitst optreden Een definitief antwoord op die vraag is niet te geven, aan gezien de omstandigheden, waaronder de mitrailleurs hun steun verleenen, veelal verschillende eischen stellen. Intusschen is het vroeger geldend hoofdbeginsel, dat het „versnipperen" in secties van het nieuwe wapen moet worden vermeden, losgelaten; een omgekeerde stelregel zou wellicht meer reden van bestaan hebben. Toch vindt men nog heden voorstanders van het bijeen brengen van meerdere mitrailleurs in één stelling. Zoo vindt 255 Majoor von Liitwitz, van den Duitsehen Gen. Staf, maakte de R. J. oorlog mede en schrijft over dit onderwerp aanvankelijk werden de mitrail leurs in groepen van 6 stuks gebruikt; toen zij echter het vijandelijk vuur tot zich trokken, werden zij verdeeld in afdeelingen van 1 a 2 mitrailleurs per bataljon Infanterie. 1) Gen. Majoor von der Golz schrijft naar aanleiding van ditzelfde onder werp zij moeten gebruikt worden in kleine groepen (2 a 3) gewe ren, om niet de kans te loopen door de artillerie te worden vernield. 2) Ditzelfde principe vinden wij terug in het, zeer interessante, artikel van den Japanschen Infanterie-Kapitein Takénouchi waar hij schrijft«Behalve in het geval, dat men een groot oppervlak te bestrijden heeft (b. v. om met vuur een opening, ontstaan tussehen twee ver van elkaar verwijderde af deelingen aan te vallen), moet men als beginsel het samenbrengen van meer dere mitrailleurs vermijden. Theoretisch, en voor wat betreft de uitwer king van het vuur, zou het voldoende zijn één mitrailleur aan elk te ver dedigen punt toe te voegen en dezen enkelen mitrailleur als tactische een heid te beschouwen. Maar de onvolmaaktheid van het wapen, zoowel als de haperingen, welke zich in zijn mechanisme voordoen, alsmede de moge lijkheid van een buitengevechtstellen door het vijandelijk artillerie-vuur, noodzaken om als minimum voor de eenheid twee mitrailleurs vast te stellen. 3) Het Oostenrijksche reglement 'schrijft dienaangaande voor: Twee mitrailleurs op eenzelfde punt zullen in dezen meestentijds de beste oplos sing zijn; de werking van meerdere mitrailleurs, tegen eenzelfde doel, zal het beste door vuurverdeeling uit verschillende opstellingsplaatsen worden verkregen." 1) La Revue d' Infanterie 15 2 '07 No. 242 blz. 116. 2) Jahrbücher f. d. d. A. u. M. 1907. 3) La Revue d' Infanterie 159 '07 No. 249 blz. 193.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 27