Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. Maart 1912], van ongeveer 88 aan Russische en 200 aan Japansche zijde. Terwijl de Japanners gedurende den oorlog in der haast 320 mitrailleurs bestelden, bezat Rusland er in 1906 reeds 896 en kan het thans over 1820 stuks beschikken. De schitterende resultaten in dezen oorlog met het nieuwe wapen bereikt en de zoo duidelijk sprekende cijfers, hier boven genoemd, deden nu allerwege de noodzakelijkheid van de invoering gevoelen en van af 1906 werd dan ook in bijna alle landen van Europa en ook daarbuiten met rusteloozen ijver daaraan gewerkt, waartoe de zeer gunstige rapporten van deskundigen en ooggetuigen niet weinig bijdroegen. Dat, in slechts een vijftal jaren, de bewapening met mitrail leurs enorme vorderingen maakte, moge blijken uit de volgende cijfers: Frankrijk 4000; Duitschland 1000; Oostenrijk 1068; Engeland 846; Italië 700; Spanje 32; Portugal 12; Turkije 400; Servie 200; Noorwegen 36; Brazilië 81; Peru 16; Mon tenegro 12; Zwitserland 176; Egypte 50; Nederland 32 2). 231 Volgens generaal de Négrier zijn mitrailleurs onmisbaar yoor een modern veld-leger; Infanterie en Cavalerie moeten ervan voorzien zijn. Generaal-Majoor von der Golz schrijft in Jahrbücher f. d. D. A. u. M- 1907 o. a. »De mitrailleurs hebben een zeer beduidenden steun aan de aan vallende troepen gegeventegen een vijand, die een begroeid terrein bezet houdt, heeft het vuur van mitrailleurs meer uitwerking dan dat der veld-vuurmonden." De Russische kapitein Solovieff van liet 34ste Oost Siberische tir, regiment schrijft in zijn «Impressions d'un Chef de Compagnie:" »Het is onmogelijk geen speciale aandacht te schenken aan den mitrailleur. Men kan uit de werkingssfeer van een batterij artillerie geraken door eenige honderden passen op zij te gaan, maar terwijl het voor de artillerie moei lijk is om een bewegend doel met vuur te volgen, verlegt de mitrailleur snel en zonder moeite zijn bundel, als ware het een gieter" 1) Ook de Generaals Nogi en Oku spreken in zeer waardeerenden zin over de resultaten met het nieuwe wapen in den R.-J. oorlog verkregen, terwijl generaal Koeropatkine zegt zij zullen vooral met voordeel kunnen worden gebruikt bij do voorbereiding tot den aanval en bij de verdediging. 1) Men denke aan de benaming: «duivels-gieter." 2) Deze cijfers zijn ontleend deels aan v. Löbell's Jahresberichte 1910, deels aan Fleck «Neueste Maschinengewehre"aangevuld met latere in ver schillende tijdschriften voorgekomen opgaven.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 3