Maart 1912]. Het tactisch gebruik van Mitrailleurs. Heeft dus de R.-J. oorlog de invoering van mitrailleursin grooten getale ten gevolge gehad, bovendien is door dien oorlog het inzicht omtrent hun tactisch gebruik aanzienlijk gewijzigd. Algemeen facfiscfi gebruik. De kenmerkende eigenschappen van een wapen bepalen zijn algemeen tactisch gebruik. Houdt men hiermede geen rekening, zoo zullen de resultaten niet aan de verwachtingen beantwoorden. Dit ondervonden o. a. de Franschen in den oorlog van '70 door de mitrailleurs naast en als artillerie te gebruiken. De mitrailleur nu kenmerkt zich door: a. het afgeven van een zeer snel infanterie-vuur met ge ringe spreidingen, b. een gering gewicht en c. kleine afmetingen. Ad a. Als gemiddelde vuursnelheid kan 400 schoten per minuut worden aangenomen De lichtere, geweervormige mitrailleurs als Madsen, Odkolek, mitrailleuse portative Hotchkiss, e. a., hebben een gemiddelde vuursnelheid van 250 schoten per minuut. 232 Do patronen worden in banden (b. v. bij Maxim en Schwarzlose) van 200 a 250 stuks, of wel in metalen houders (o. a. Perino en Hotchkiss) van 25 stuks aan den mitrailleur toegevoerd. Het aaneenschakelen der patroon banden of het automatisch elkaar opvolgen der houders maakt een onafge broken vuur mogelijk, zoodat hiermede aan den gestelden eisch van pl. m. i minuten snelvuur is voldaan. Toch zal slechts zelden van deze eigenschap gebruik worden gemaakt, aangezien tot sparing van het materiaal en ter voorkoming van eene snelle verdamping van het koelwater een dergelijk voortgezet vuur niet is aan te bevelen. Het feit, dat een zelfstandig optreden van één enkele mitrailleur wel tot de hooge zeldzaamheden 'zal belmoren, maakt bovendien eene der gelijke opvoering van de vuursnelheid onnoodig. Als vuursoorten onderscheidt men: »het lagenvuur" 2) en het uitiverkings- vuur. (Zwitserland: »Lagenfeuer" en »Schnellfeuer"Duitschland: »Reihen- feuer" en «Dauerfeuer"Oostenrijk: »Salve" en «Einzelfeuer"). De eerste 1) Bij de Skoda-mitrailleur kan de vuursnelheid naar verkiezing worden geregeld. 2) In Zwitserland 20 a 30; in Duitschland pl. mi 25in Oostenrijk pl. m. 50 en in Nederland 25 patronen.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 4