De Topograph, dienst en zijne open formatie. [Maart 1912. verdienen tevens overeenstemming te brengen tusschen het gebruikelijke opnemer voor de Eur. militairen beneden den rang van officier en de titel topograaf voor burg. ambtenaren en inl. beambten van het dienstvak. Wij zijn aan het einde van ons opstel. Meer aangelegen heden dan de hier besprokene zouden aandacht verdienen en regeling c. q. verbetering behoeven. Het dienstvak is bij gedeelten opgebouwd, langzamerhand wat voldoende gebleken was voor het vroegere zooveel kleinere onderdeel van den Generalen staf, werd zooveel mogelijk behouden. Nieuwe omstandigheden doen echter de behoefte aan nieuwe regelingen gevoelen, de Topographische dienst met zijn uitgebreider personeel en arbeidsveld is het kleed der oude bepalingen ontgroeidverschillende zaken, welke mogelijk zeer goed pasten voor het voormalige onderdeel van de Vile Afd. van het Dep. van Oorlog, vragen daarom aandacht of herziening. Yoor een organiseerend talent biedt het in samenstelling nog zoo weinig vastheid bezittend dienstvak een ruim arbeidsveld. Yoor zoover wij kunnen beoordeelen tast echter niets het leidend personeel van den Topographischen dienst dermate aan in zijne positie en vooruitzichten, en bedreigt daardoor niets dit dienstvak mèèr in de ontwikkeling van een groot en gemakkelijk functionneerend vermogen tot het presteeren van goeden en goedkoopen arbeid, als het huidige stelsel van aanvulling en bevordering zijner officieren, d. i. zijne open, onvolkomen formatie. v. H. 285

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 57