Maart 1912.] De Handleiding v.d. Optischen Seindienst. Als oproep worde als regel aangenomen, dat de stations elkaar bij den verkorten naam roepen b. v. als „A" „B" roept: B B v (van) A. B antwoordtBIs eenmaal verbinding tusschen 2 stations tot stand gekomen, en letten dus beide waarnemers steeds op, dan wordt volstaan met de enkele vraag „g" (gereed?), waarop de ander ant woord „k" (kom). Bij 3 stations moet altijd de naam genoemd worden. De afkorting der stationsnamen, waar de eerste letter niet voldoende is, dient op hetzelfde beginsel te berusten als de afkortingen bij den G-ouvernements Post- en Telegraafdienst. Daargelaten, dat de afkorting Bk. voor Batoekaroet veel ge makkelijker aanhoort dan Bt., moet nog het volgende in aan merking worden genomen. De telegraafafdeeling van het korps genietroepen, wier personeel voor de helft komt te bestaan uit reserve telegrafisten, dus ambtenaren van den Gouvts. P. en T. dienst, moet zich houden aan het voorschrift. Waar een groot deel dus, door en door gewend aan de be staande afkortingen machinaal Bt. Batavia zou noemen, is de in 38 gevolgde methode niet zeer juist. 39. De volgorde van overseining is m.i. logischer: le. Openingsteeken. 2e. Verkorte naam kantoor van bestemming, gevolgd door „V" (van). 3e. Voluit kantoor van afzending. 4e. Nummer. 5e. Woordental. 6e. Uur en minuut van aanbieding. 7e. Scheiteeken. 8e. Adres. 9e. Scheiteeken. 10e. Inhoud. 11e. Scheiteeken. 12e. Onderteekening. 13e. Slot. 290

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 64