Maart 1912.] "Van Alles "W^t. 308 het onderhoud, enz. worden volgens dezelfde beginselen gelden verstrekt. Het aldus ontvangen bedrag wordt beheerd door de „commissie van be-' heer", welke bij elk regiment bestaat. Deze commissie arbeidt onder leiding en toezicht van den regimentscommandant, die verantwoordelijk is voor den administratieven dienst bij zijn regiment. Binnen de door de bepalingen gestelde grenzen is de commissie vrij in het beheer van de haar toevertrouwde gelden, zoodat bij daling van de prijzen of an dere meevallers geld kan worden overgehouden, hetgeen b.v. tot ver betering van de voeding of tot verfraaiing van de kazerne gebruikt kan worden. De commissie verricht de noodige aankoopen, sluit con tracten, regelt afkeurigen en afschrijving, enz., alles onder goedkeu ring en dus onder verantwoordelijkheid van den regimentscomman dant. De commissie is dus een lichaam, dat den regimentscomman dant bij het administratief beheer van het regiment ter zijde staat. De divisiecommandant heeft er het toezicht op, waarin hij bijgestaan wordt door den Chef der divisie-administratie, terwijl het oppertoe zicht wordt uitgeoefend, namens den .Minister van Oorlog, door de betrokken afdeeling van het Ministerie van Oorlog. Onder de hier bedoelde commissie is bij elk Bataljon, c. q. afdeelino- eene voedinscommissie, onder leiding en toezicht van den Bataljonscom mandant, werkzaam. Deze commissie staat den Bataljonscommandant bij in de zorg voor aankoop, bewaren en toebereiden van de levens middelen. Zij maakt de aanvragen voor de noodige fondsen op en zendt ze, nadat ze door den Bataljonscommandant zijn goedgekeurd naar de regimentscommissie. Na goedkeuring door den regimentscom mandant gaan de aanvragen door naar den Chef der divisie-adminis tratie, die voor de betaalbaarstelling zorgt. De officieren der administratie in Japan is geen onderscheid tus- schen administratie en intendance, maar alles heet „keireibu", hetgeen „administratie dienst" beteekent zijn hierbij belast met de eigenlijke uitvoering van de beschikkingen van de commissies, nadat deze door den betrokken B. C., c. q. B. C., zijn goedgekeurd, terwijl zij ook zit- ting in die commissies hebben. Dat op het hierboven beknopt weergegeven „ininkeiri" stelsel wel eens aanmerkingen gemaakt zijn, daar het tot geknoei aanleiding ge ven kan, ligt voor de hand. In vredestijd zijn alzoo de troepenofficieren verantwoordelijk voor de voeding, waarvoor het Ministerie van Oorlog vaste regels gegeven heeft, d.w.z. het bepaalt de grootte van de rations en de vivresindemniteit. Per dag en per man worden verstrekt Rijst6 go, d.i. 1,08234 L. Gedroogde groenten. .30 momme, d.i. 0,1119 KG. Ingemaakte 10 d. i. 0,0373 Shoyu-extract5 d. i. 0.01865 Miso-extract5 d. i. 0,01865 Zout3 d. i. 0,01119 Thee1 d. i. 0,00373 Sulker3 d.i. 0,01119 n

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 82