Ugh Ureemde begers. Frankrijk Waakhonden in hetheger. Duitschland. IHeuine hasfaulo's. Oosienrijk Bongarije. 318 Herhaaldelijk kwam het voor, dat onbekende personen des nachts in de Kruitmagazijnen bij Toul trachtten binnen te dringen; ja, enkele malen werden zelfs de aldaar geposteerde Schildwachten aangevallen. In verband hiermede gaf de commandeerende Generaal van het 20e. armee-korps toestemming om bij een 10-tal posten waakhonden in dienst te stellen. Jahrb. f. d. A. u. M. 1912 No. 1. Wielrijders. Er zullen twee nieuwe wielrijders-compagnieën worden opgericht, waardoor het aantal thans op 10 wordt gebracht. Het nieuwe opvouwbare rijwiel weegt 12.5 KG, is snel samen te vouwen, neemt alsdan wei nig ruimte in en hindert den man niet. De prijs bedraagt frs. 205. M. A. u. G. 1912 No. 1. Uitgebreide proeven zijn genomen met een nieuw type lastauto. Ze zullen eerst in 1913 worden ingevoerd. De bedoeling is, om naast het bestaande model (1908) lastautomo- bielen te verkrijgen, welke eenigszins lichter zijn en met minder spoor breedte, n.l. 1.55 M. (Model 1908 heeft een Spoorbreedte van 1.70 M.) Men achtte het omschreven type gewenscht, om ook op de minder goe de en smallere wegen van deze voertuigen gebruik te kunnen maken. Bij een proef werden 2000 K. M. afgelegd, in ruim 20 dagen, of 97 K. M. per dag. Revue Mil. Suisse 1911 No. 12. (Yoor de proeven met lastauto's in Oostenrijk, zie o. a. Str. Mil. Zeitschr. 1911 No. 12). Signaal - patrouilles noor de CuDalerie. Bij elk veldescadron van leger en landweer wordt ingedeeld een signaal-patrouille, sterk 2 man, welke voorzien is van een inrichting voor optisch seinen. Zoowel in den Russ. Jap. oorlog, als bij de laatste manoeuvres was n. 1. de noodzakelijkheid gebleken, om de Cavalerie dergelijke gemeen schapsmiddelen toe te voegen. Na de invoering van telegraaf en tele-

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 92