Belgie. Italië. Yas Vreemde Legers. [Maart 1912. foon, waren de optische seinmiddelen wat te veel op den achtergrond geraakt, terwijl de verbinding middels optische seinen toch nog vaak de eenig mogelijke bleek te zijn. Schiv. Mil. BI. 1911 No. 12. Inüoering can mitrailleurs. In militaire kringen wordt men eenigszins ongeduldig over den lan gen duur der proeven met mitrailleurs. Reeds in 1900 is daarmede begonnen, terwijl men zich sinds 1909 meer bepaald met 4 systemen bezig houdt, n.l. de Maxim-, de Hotchhisz-, de Schwarzlose- en de Madsen-mitrailleur. Men wil blijkbaar het allerbeste op dit gebied. Er gaan echter al stemmen op, om nu maar dadelijk het geheele leger van automatische geweren te voorzien, en de aanschaffing van machinegeweren na te laten. Anderen merken daartegen weer op, dat Italië, ofschoon reeds automatische geweren te hebben aangeschaft voor sommige korpsen, toch geen afstand doet van de mitrailleurs. Vooral ook de wijze van transport der mitrailleurs wordt uitgebreid in beschouwing genomen; op wagens, rijwielen, paarden, ja er zijn er, die een vervoer op kleine, door honden getrokken, karren aanbevelen, om de mitrailleur als doel zoo klein mogelijk te houden. Kriegst. Zeitschr. 1912 No. 1. Rusland. Bijzondere tractemenis- en pensioenregeling noor militaire auiaieurs. De Minister van Oorlog deed voorstellen tot het toekomen van een verhoogd tractement aan de officieren en het verder personeel van de Luchtvaartafdeeling. Tevens werd daarbij voorgesteld de pen sioenen der weduwen van het bij luchtvaartongevallen omgekomen personeel te verhoogen, alsmede om het pensioen, toegekend aan het bij dergelijke ongevallen ongeschikt geworden personeel, te vermeer deren. De maandelijksche traktementsverhooging zou alleen worden uit gekeerd over die maanden, waarin minsten een bepaald aantal (6) uren werd gevlogen. Ook werd daarbij nog een bepaling opgenomen, om 5 dienstjaren voor de pensioen aanspraken als 7 jaar te doen gelden. Mil. Wochenbl. 1912 No. 7. Automatische gemeren. In de wapenfabriek te Terni worden 6000 stuks automatische gewe ren vervaardigd, (systeem Genovasi-Revelli, met eenige nieuwe ver- 319

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 93