Oüerzicht ucm eenige Tijdschriften, 32 i Mavors 1912 No. 1. Zooals den lezers van het I. M. T. reeds in de laatste aflevering van het afgeloopen jaar werd medegedeeld, zou aanvangende 1 Janu ari 1912, Mavors met ±16 blzn. druks worden uitgebreid, te wijden aan overzichten van militaire tijdschriften, boekbespreking e. d. In deze aflevering is met die uitbreiding een begin gemaakt, waar bij echter door de redactie wordt aangeteekend, dat het thans versche nen nummer van die uitbreiding nog niet het juiste beeld geeft. Als eerste artikel valt te vermelden „De nieuwe militiewet" door den Majoor van den Gen. Staf Jhr. G. A. A. Alting von Geusau. S. begint met een schets van het gesukkel met het Nederlandsche „leger- karretje" in de laatste jaren, waarop thans een vreemde voerman heeft plaats genomen, die het karretje, naar men hoopt, weer in het goede spoor zal brengen. Na een beknopt, maar volledig, overzicht van de thans aangenomen militiewet, worden in een 12-tal punten de daarmede verkregen ver beteringen opgesomd. „Nu is het tijd om te ontwaken uit den toestand van moedeloosheid en apathie, het is tijd om door groote toewijding, door liefde voor den schoonen krijgsmansstand en door buitengewonen ijver goed te maken, wat in de laatste 10 jaren is bedorven." Aldus luidt de laatste zinsnede. In het artikel „Oefeningen in het duister" van den luitenant der Infanterie H. C. Keppel Hesselink, wordt gewezen op de noodzake lijkheid, om de opleiding van den troep tot het verrichten van nachte lijke handelingen op stelselmatige wijze te doen geschieden. Yaak wordt, zoo zegt S., begonnen met het uitvoeren eener opdracht, die zelfs overdag al niet tot de gemakkelijkste behoort. Hoe moeielijk zelfs het uitvoeren van de meest eenvoudige hande ling bij nacht kan zijn, leert ons een korte schets van Majoor Rüp- pricht, voorkomende in „Neue Mil. BI. 1912 No. 1." (Deze schets wordt elders in deze aflevering van het I. M. T. aangetroffen.) Wijzen we in dit verband mede nog op de circulaire van den Franschen M. v. O., welke we vermeld vinden in U. S. M. Januari 1912.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 95