J 433 Mededeelingen. [April 1912. Vervoer batter ijkijker en af standsmeter. 1 Eur. wachtmeester, 1 Eur. trompetter (geleider van het tot vervoer van een draagbok voorziene troepenpaard). Telefoon. 3 kanonniers. Ie Afdeeling gevechtstrein. 1 opperwachtmeester 2 Eur. korpls, j geleiders 2 Inl. 8 Eur kan., 4 Inl. voor de 4 caissons. 2e Afdeeling gevechtstrein. Comdt. de oudste wachtmeester (zijn beide afdeelingen vereenigd, dan de opperwachtmeester). Per Caisson. (4 in totaal). 1 geleider, j helpers bij het overpakken 1 Eur. kan.,' van de munitie en voor het 1 Inl. geleiden van de V.H. paarden. De voertuigen worden in oorlogstijd getrokken door gerequireer- de paarden, welke aan de hand worden geleid door personeel van de reserve. Reserve Officierspaarden. Per officier één (reeds in vredestijd in bruikleen te geven). Bagagetrein. 1 fourier, (comdt) 1 Inl. wachtmeester, f 1 korporaal. toezlcht- De voertuigen worden getrokken door gerequireerde c. q. aangekochte paarden, welke evenals de bespanningen van de 2e afdeeling gevechts trein door militairen van de reserve worden geleid. Troepenpaarden. 32 rijpaarden, 41 B. H. trekpaarden. In de behoefte aan V. H. trekpaarden wordt in oorlogstijd voorzien door requisitie (aankoop). De Caissons voeren ieder 92 schoten mede, zoodat met de 28 schoten in den voorwagen van het kanon, per stuk beschikbaar zijn 304 (3x92-j-28) schoten. In vredestijd zal de sterkte der batterij niet grooter zijn dan voor eene behoorlijke oefening strikt noodig is, n. 1.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 109