Uan Ureemde Legers. Frankrijk, Duitsdhland. 436 Pioniergereedscbap, De Infanterie wordt voorzien van een nieuw model schop. Het is een stuk gereedschap a double usage n. 1. tegelijk „Hacke uad Scbaufel". Deze houweel-schop werd reeds beproefd bij de laatste groote manoeuvres. Het gewicht bedraagt iets meer dan dat van de vroegere schop. Neue Mil. BI. 1912 No. 2. Een nieuin ontinerp-schietDoorschrifl Door mitrailleurs. (Internationale Revue über die gesamten Armeen und Flatten). Een nieuw belangrijk voorschrift is juist aan onze mitrailleurtroepen verstrekt in den vorm van het ontwerp-mitrailleurschietvoorschrift. Men heeft daarin doen uitkomen de groote waarde, die wordt toege kend aan de schietopleiding van de hoofdzakelijk in den loop van het vorige jaar en gedeeltelijk daarvoor opgerichte mitrailleurcompagnieën en afdeelingen. De opleiding wordt verdeeld in voorbereidende oefe ningen, het schoolschieien en het gevechtschieten. Bij de voorberei dende oefeningen voor de in twee klassen ingedeelde schutters wordt erop gewezen, dat vooral aandacht moet worden geschonken aan het goed en snel richten. Als vuursoorten onderscheidt het nieuwe voor schrift behalve het vuren vschot voor schothetwelk alleen wordt toegepast bij het schoolschieten, het groepenvuur en het doorloopend vuur. Onder groepenvuur wordt verstaan eene reeks van ongeveer 50 schoten op hetzelfde punthet wordt slechts toegepast bij het in schieten en bij het inwachten van het doel. Doorloopend vuur wordt gebruikt als uitwerkingsvuur, waarbij het schieten slechts wordt on derbroken als de omstandigheden dit eischen. Het wordt verdeeld in vuur op één punt, vuur in de breedte en vuur in de diepte. Het schoolschieten is de vooroefening tot het gevechtschieten. Alle Luite nants, onderofficieren en schutters moeten daaraan deelnemen. Door elk der beide klassen moeten 5 oefeningen worden doorloopen, elke dezer 10 oefeningen op 25 M. afstand. Het gevechtschieten heeft plaats met een enkelen mitrailleur, met eene sectie dan wel met de compagnie. De beide eerste oefeningen worden geleid door den Compagniescom mandant, het gevechtschieten der compagnie door den Bataljonscom mandant. Bij het gevechtschieten worden het groepenvuur (inschieten)

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 112