Van Vreemde Legers. [April 1912. 439 dan wel volgens de eigen waarnemingen verstelt de stukscommandant den opzet of neemt een ander richtpunt en vermeerdert of vermindert de strooigrenzen in breedte en diepte zoo lang, tot hij het hem aan gewezen doel over de geheelo lengte en breedte onder vuur heeft genomen. Hij staakt het vuur, zoodra het oogmerk is bereikt, het doel vernietigd of verdwenen is, dan wel het teeken „ophouden met vuren" wordt gegeven. Het is van veel gewicht, dat achter het front een onderofficier wordt belast met het toezicht op de bediening. Mitrailleurs maken het mogelijk Infanterie vuur op een smalle ruimte te concentreeren. Van zeer veel belang is het volgendeDikwijls zal het, vooral in den strijd om bewoonde oorden, in boschgevechten en in het hooggebergte, noodig zijn den mitrailleur van uit moeilijk te bereiken, kleine emplacementen in werking te brengen. (Kerkto- renramen, daken van huizen bij barricadegevechten, boomen, rotstoppen, enz). De hoogere leiding moet hier voor de vervulling van bijzondere opdrachten naar behoefte ook meerdere mitrailleurafdeelingen vereeni gen, hetzij demonstratief dan wel om tijdwinst, hetzij cm op de be slissende plaats eene doorslag gevende uitwerking te verkrijgen. Hiervoor staan in de eerste plaats de reserves ter beschikking. Het voorschrift meent echter, met betrekking op de verhoogde uitwerking van het granaatkartetsvuur, voor een ruim opgevatte vereeniging van meerdere afdeelingen te moeten waarschuwen, daarentegen het samenwerken van uit gescheiden opstellingen te moeten aanbevelen. Waar dit ook maar mogelijk is, moet daarom naar de verhoogde uitwerking door samenwerking van plaatselijk gescheiden groepen worden gestreefd. Den tegenstander is dan niet alleen de bestrijding moeilijker gemaakt, maar het eigen vuur werkt ook meer omvattend. Het gewicht ligt in de gelijktijdigheid der vuuropening in vereeniging met omvatting en de daardoor verkregen verrassende uitwerking, doch niet in eene plaatselijke vereeniging. Het gebruik van op zich zelf staande mitrailleurs, zooals dat is verboden in de Duitsche voorschriften, wordt bij uitzondering toege laten. Het gebruik van mitrailleurs berust op het grondbeginsel, om kritieke momenten bij den tegenstander te benutten, waar daartoe maar gelegenheid bestaat, dit door een vuuroverval te verkrijgen en zulke momenten aan eigen zijde te voorkomen. De telkens vereischte onder steuning van het eigen Infanterievuur is de voornaamste taak. De groote vuurkracht moet daartoe tegen groote en dichte doelen worden benut. Bij de beschieting van goed gedekte, open liniën staat het munitieverbruik in ongunstige verhouding tot de uitwerking. Zulke doelen moeten daarom slechts bij uitzondering worden onder vuur genomen, n. 1. alleen dan als de gevechtsomstandigheden dit eischen. Terwijl het exercitie-reglement voorde K. en K. tioepen te voet (No. 705) voorschrijft, dat mitrailleurs zich niet door de beschieting door vijan delijke mitrailleurs van hun hoofdopdracht mogen laten afleiden, voegt het nieuwe voorschrift voor mitrailleurs hieraan toe „Indien echter door het ingrijpen van vijandelijke mitrailleurs in den infanteriestrijd, het vijandelijk vuur dreigt overmachtig te worden, moeten onverwijld

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 115