Van Vreemde Legers. 440 April 1912]. eigen mitrailleurs door het bestrijden van de vijandelijke mitrailleurs de eigen infanterie ontlasten". Alle reglementen wijzen erop, dat mitrailleurs niet zijn bestemd om artillerie in uitwerking en draagwijdte te vervangen, maar, leest men verder in het Oostenrijksche voorschrift, toch kunnen zij dan, wanneer artillerie in de laatste phase van het beslissend gevecht gedwongen is het vuur te staken, binnen beperkte grenzen hare gevechtsopdrachten overnemen. Ook zal dit het geval zijn, wanneer men in het alge meen gebrek aan artillerie heeft of deze aan andere plaatsen is ge bonden. Voor het voeren van langdurige vuurgevechten eigenen zij zich minder, doch hunne werkzaamheid zal zich tot korte, gewichtige gevechtsmomenten moeten bepalen. De meeningen omtrent het innemen van de stelling, keuze van het doel, het wijzen op de noodzakelijkheid om het eenmaal gekozen doel energiek onder vuur te nemen tot het onschadelijk is gemaakt, zijn juist gelijk aan onze inzichten. Het schieten over troepen is in vre destijd met scherpe munitie (zooals in Duitschland M. G. Sch. V. 84) in beginsel verboden, tenzij, dat als gevolg van den vorm van het terrein, gevaar voor de bewuste troepen absoluut is uitgesloten. In werkelijkheid wordt het ook daar aanbevolen, waar het voor infanterie niet is toegestaan. Van hooge vuurstellingen of dezulke, waar eene terreinverheffing voor ligt, welke de troepen, waarover moet worden heen gevuurd, voor treffers vrijwaart, zal met voordeel kunnen worden gebruik gemaakt. „Overigens is het schieten over troepen te velde slechts veroorloofd bij afstanden van 1000 pas, terwijl de bewuste troepen zich op minstens 400 pas van de vuurlinie der mitrailleurs moeten bevinden en in vlak terrein minstens evenver van het doel. Het gebruik van strooivuur in de diepte is dan verboden." Bij ontmoetingsgevechten wordt op het voordeel gewezen, door een snel voorwaarts brengen van mitrailleurs den vijandelijken opmarsch onder vuur te kunnen nemen en zoo de eigen ontwikkeling te dekken. Hierbij zal een beslist optreden meestal meer voordeelen meebrengen dan een lang zoeken naar goede stellingen. Bij het aan vallen van een in eene stelling gelegen vijand zullen de mitrailleurs in het algemeen in den aanvang worden achtergehouden. Gebruik in de eigen tirailleurlinie wordt als een minder gunstig uitzonderings geval beschouwd. „Het plaatselijk vuuroverwieht op het hoofdaanval- punt zal somtijds slechts kunnen worden verkregen, door de mitrailleurs in de tirailleurlinie zelf te plaatsen. In zulke gevallen mag niet worden gedraald, de afgeladen geweren tot op de meest korte afstanden van den vijand te brengen Yerder moet naar iedere gelegenheid worden uitgezien tot het afgeven van enfileer- en echarpeervuur en op gewichtige momenten in den infanteriestrijd in te grijpen, zooals b. v. ondersteuning van de voorwaartsche beweging waar deze zeer moeilijk geschiedt, beschieting van vijandelijke reserves, ondersteuning van dén stormaanval, afweer van tegenaanvallen. Bij de verdediging verdient het aanbeveling, de mitrailleurs voor- loopig achter te houden, om ze naar behoefte, gebruik makende van

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 116