Rusland. hastautomobielen. Van Vreemde Legers. [April 1912. hunne beweeglijkheid, tot versterking van bedreigde punten, tot het voorkomen van omvattingen, tot afweer van den stormaanval of tot het ondersteunen van den tegenaanval te gebruiken. Dit sluit echter niet uit enkele op zich zelf staande afdeelingen tot het beheerschen van de aanvalswegen te rechter tijd in te zetten, zelfs tot voorbij de ver dedigingslijn dan wel ze tot het flankeerend bestrijken van doode hoeken vóór de stelling te gebruiken. De afwijkingen van onze voorschriften zijn van bijzonder belang, en vooral zij op twee punten de aandacht gevestigd, n.l. het gebruik van smalle opstellingsplaatsen, waartoe zich de drievoetaffuit meer eigent, dan de sledeaffuit en het nadruk leggen op het gelijktijdig samen werken uit verschillende opstellingen. Omtrent schietproeven met mitrailleurs geven de „Mitteillungen der k.u.k. Armeeschieszschule" belangrijke opgaven, die, door den voor den vooruitgang van ons gevechtschieten zoo verdienstelijken Luitenant- Generaal Rohne, uitvoerig zijn behandeld in het Militiir Wochenblatt 1910 No. 139 en 140. Neue milit'rische Blatter 1912, No. 3). Wielrijderscompagnieën. In October j. 1. zijn 4 wielrijderscompagnieën opgericht, of liever van elk der 4 Jagerbattaljons in Görz is één der compagnieën van rijwielen voorzien. Gebezigd wordt het opvouwbaar rijwiel, terwijl de compagnieën bewapend zijn met de karabijn. De afdeelingen zullen als wielrijders, maar ook als Jagers kunnen worden gebezigd. Elke compagnie heeft voorts 2 motorrijwielen voor het overbrengen van berichten en 2 kleine auto 's voor munitie en bagage. (Een ideaal rijwielafdeeling. N.) Jahrb. f. d. A. u. M. Febr. 1912. (Zie ook Schw. Mil. BI. 1912 Heft 1, waarin nog vermeld wordt, dat de 4e Sectie van elke comp. twee mitrailleurs op de rijwielen meevoert. Tevens vinden we daar nog aangeteekend, dat deze wielrijders aan de cavalerie worden toegevoegd. N.) In een 6-tal speciale treinen zijn een groot aantal lastauto's over Rostóf aan de Don naar het eindpunt van de spoorlijn aan de Perzi sche grens vervoerd. Yol verlangen worden nadere bijzonderheden over het gebruik dier auto's in streken, waar nog weinig of geen wo gen zijn, tegemoet gezien. Het is de eerste maal, dat een zoo groot aantal lastauto's voor wer kelijke oorlogsdoeleinden in gebruik wordt gesteld. La France Mil. 27-1-1912. 441

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 117