April 1912] Van Vreemde Legers. Italië, Oorlogshonden, Amerika Sapan Paardenfokker ij uoor hefheger. 442 Bij de Italiaansche troepen in Tripolis zijn een 30-tal honden inge deeld, welke tot nu toe door de grensdouane voor het opsporen van smokkelaars werden gebezigd. In Tripolis gebruikt men ze thans bij den voorpostendienst, waarbij ze des nachts door hunne waakzaam heid zeer waardevolle diensten bewijzen. Ook bleken ze zeer bruik baar te zijn bij het opsporen van verborgen wapens en munitie. Voor den ordonnansen-dienst bleken ze minder geschikt. De honden zijn over de Infanterie-regimenten verdeeld. Neue Mil. BI. hichle mitrailleurs. In de Amerikaansche wapenfabrieken is men bezig met den aan maak van verlichte mitrailleurs. Deze machine-geweren, systeem, Benet-Mercier, zijn een verbeterd type Maxim. Het aantal schoten per minuut bedraagt hoogstens 400 (Maxim 600). De mitrailleur is gemakkelijk door éen man te dragen. Bij hot schieten ligt de man op den grond, terwijl de loop van het geweer op twee steunen rust. De Amerikaansche Regeering bestelde reeds 100 stuks van die geweren. Schw. Mil. BI. 1912. Heft 1. In het Japansche Huis van afgevaardigden stelden Baron Nitta on Generaal Murakami eenige vragen betreffende paardenfokkerijen. De Minister van Oorlog antwoordde, dat er in Japan 1 500.000 paarden waren, doch dat het aantal geschikte legerpaarden zeer gering was. De Regeering spande alle krachten in, om in dien toestand verbe tering te brengen. Mr. Asakawa, ter zake deskundig, verklaarde eveneens, dat het aan tal voor het leger bruikbare paarden ongeveer nihil was. binds den Chineeseh-Japanschen oorlog was er hard gewerkt, om in dien toestand verbetering te brengen. Vooral gedurende den oor log met Rusland was het uiterst moeielijk een voldoend aantal bruik bare paarden te krjjgen. De Regeering zou wenschen dat al de 1.500.000 paarden, in Japan aanwezig, voor legerdoeleinden konden worden gebezigd. Om dat doel te bereiken werd reeds in 1907 een schema voor de daartoe te treffen maatregelen ontworpen, maatregelen die zich zullen uitstrekken over een periode van 30 jaar. The Japan Chronicle 29 Febr. 1912.

Indisch Militair Tijdschrift | 1912 | | pagina 118